Concursul de Robotică 2019

Concursul Național de Robotică, organizat de Colegiul Național „Unirea” s-au desfăşurat între la sediul Companiei LATERAL din Tîrgu Mureș.

Galeria Concursul de Robotică 2019 (Top 8)

Director dr. Stănescu Aurora Manuela, Colegiul Național „Unirea”
Director Chira Cristiana, Casa Corpului Didactic Mureș
Profesor organizator Lupaescu Constantin, Concursul Naţional de Robotică „RObots BOosts Skills” 2019
Kovacs Paul Adrian, Vlad Vasile, Mocanu Alexandru Iulian, Negrean Cristian Alexandru și Văduva Denisa
Petrișor Alex, Soțan Ioachim, Grosu Constantin, Răzvan Danciu și Ion Alexandru
Mureșan Andrea, Miskolczi Alexandra, Bentea Bogdan, Toader Alexandru Petru și Popa Ioan
Jîrcan Alexandru, Ciornei Alexandru, Frățilă Angela Maria, Dima David Daniel și Descaș Rareș
Todoran Diana Andreea, Avram Irina, Chelmuș Alexandru, Chircu Dan Dumitru și Mohonea Iulian

Colegiul Național „Unirea” a organizat prima ediție a Concursului Naţional de Robotică „RObots BOosts Skills”, care face parte din proiectul european Erasmus+ (2017-1-ES01-KA202-038277).

La concurs au participat următoarele instituții de învățământ: Colegiul Național „Vasile Lucaciu” Baia Mare (profesor coordonator Teșileanu Laura), Liceul Teoretic Internațional de Informatică București (profesor îndrumător Ferhat Travaci), Colegiul Tehnic „Constantin Brâncuși” Petrila (profesor îndrumător Cîndea Nicoleta), Colegiul Național „Unirea” Focșani (profesor însoțitor Mohonea Marius) și Colegiul Național „Unirea” Tîrgu Mureș (profesor organizator Lupaescu Constantin). La eveniment au participat și profesoara Chira Cristiana, directoarea Casei Corpului Didactic Mureș, în calitate de partener instituțional al proiectului și domnul Potcoavă Mihai, din partea Companiei LATERAL.

Echipa câștigătoare care s-a impus la toate cele trei probe, a fost cea Albastră: Văduva Denisa Maria (Colegiul Național „Vasile Lucaciu” Baia Mare), Mocanu Alexandru Iulian (Liceul Teoretic Internațional de Informatică București), Negrean Cristian Alexandru (Colegiul Tehnic „Constantin Brâncuși” Petrila), Vlad Vasile (Colegiul Național „Unirea” Focșani) și Kovacs Paul Adrian (Colegiul Național „Unirea” Tîrgu Mureș).

Galeria Concursul de Robotică 2019 conţine 30 de imagini. Data lansării galeriei a fost 08 mai 2019. Ultima dată de actualizare a fost 12 mai 2019. Numărul descărcărilor setului de imagini este 32.

galery70 Galeria Concursul de Robotică 2019 (30 imagini)