Pagina Noutăţi a Colegiului Naţional „Unirea” listează mesaje scurte, pagini noi adăugate site-ului, modificări făcute asupra unor pagini deja existente. Aceste mesaje sunt afişate în ordine invers cronologică, 10 mesaje pe pagină.

ZIUA PORŢILOR DESCHISE

ÎNDRĂZNIŢI, VISAŢI ŞI EVOLUAŢI ALĂTURI DE NOI

Descărcare document PDF: ziua porților deschise pdf (51 descărcări)

Verificarea cunoștințelor de limbă engleză

Calendarul testelor pentru proba de verificare a cunoștințelor de limbă engleză pentru admiterea în clasele a IX-a cu program bilingv de predare a unei limbi moderne de circulație internațională.
Descărcare arhivă ZIP: documente - calendar zip (176 descărcări)

Înscrierea în învățământul primar

Lista cererilor admise pentru înscrierea în învățământul primar, an școlar 2018-2019.

Descărcare document PDF: cereri admise pdf (159 descărcări)

Activități săptămâna „Școala Altfel”

Mult Succes!

Descărcare document PDF: scoala altfel pdf (406 descărcări)

Programare proba E)d - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)d din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – 22 martie 2018. ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

Descărcare document PDF: Repartizare E)d pdf (170 descărcări)

Programare proba E)c - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)c din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – 21 martie 2018. ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

Descărcare document PDF: Repartizare E)c pdf (283 descărcări)

Programare proba E)b - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)b din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – 20 martie 2018. ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

Descărcare document PDF: Repartizare E)b pdf (97 descărcări)

Programare proba E)a - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)a din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – 19 martie 2018. ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

Descărcare document PDF: Repartizare E)a pdf (372 descărcări)

Mesaj clasa pregătitoare 2018-2019

Mesajul pentru înscrierea în clasa pregătitoare a Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, anul şcolar 2018-2019.

Descărcare document PDF: Informații clasa pregătitoare pdf (162 descărcări)

Înscriere clasa pregătitoare 2018-2019

Informaţii (circumscripţia şcolară, criterii specifice, calendar evaluare psihosomatică, plan de şcolarizare, programul de înscriere, prezentare unitate) privind înscrierea în clasa pregătitoare a Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş pentru anul şcolar 2018-2019.

Descărcare arhivă ZIP: Informații clasa pregătitoare zip (190 descărcări)