Pagina Noutăţi a Colegiului Naţional „Unirea” listează mesaje scurte, pagini noi adăugate, modificări făcute asupra unor pagini deja existente. Mesajele sunt afişate în ordine invers cronologică, 10 mesaje pe pagină. Număr pagini: 40, număr mesaje: 394.

Transfer elevi an școlar 2019-2020

Calendarul examenelor de diferență și diferențele de susținut în cazul transferurilor pentru anul școlar 2019-2020

zip Transfer an școlar 2019-2020 (128 descărcări)

Bacalaureat 2019

• Acasă

Prag al maturității, dar și al unui parcurs educațional, examenul de bacalaureat presupune încununarea unui efort susținut.
Transmitem absolvenților claselor a XII-a mult succes și reușită deplină la Examenul național de bacalaureat.

Conducerea Colegiului Național „Unirea”

Repartizare EN Matematică

În atenția elevilor clasei a VIII-a care susțin Evaluarea Națională la Matematică în data de . Accesul elevilor este permis în săli în intervalul orar 8:00 – 8:30. Mult succes!

pdf Repartizare EN Matematică 2019 (52 descărcări)

Repartizare EN Limba şi literatura română

În atenția elevilor clasei a VIII-a care susțin Evaluarea Națională la Limba şi literatura română în data de . Accesul elevilor este permis în săli în intervalul orar 8:00 – 8:30. Mult succes!

pdf Repartizare EN Limba română 2019 (95 descărcări)

Programare competențe lingvistice - proba orală - Liceul Teoretic Dr. Lind

Programarea candidaţilor la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională – Liceul Teoretic Dr. Lind – Câmpenița în data de . Candidaţii repartizaţi în ziua examenului trebuie să prezinte cartea de identitate sau paşaportul. Candidaţii sunt rugaţi să fie prezenţi în săli cu o oră mai devreme decât ora programării!

pdf Repartizare proba C oral 2019 Dr. Lind (53 descărcări)

Programare competențe lingvistice - proba orală

Programarea candidaţilor la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională în data de . Candidaţii repartizaţi în ziua examenului trebuie să prezinte cartea de identitate sau paşaportul. Candidaţii sunt rugaţi să fie prezenţi în săli cu o oră mai devreme decât ora programării!

pdf Repartizare proba C oral 2019 (82 descărcări)

Programare competențe lingvistice - Liceul Teoretic Dr. Lind

Programarea candidaţilor la Proba de competențe lingvistice – Liceul Teoretic Dr. Lind – Câmpenița. ÎN ATENȚIA CANDIDAȚILOR PARTICIPANȚI la proba de evaluare a competenţelor lingvistice de circulaţie internaţională: PROBA SE DESFĂȘOARĂ ÎN DOUĂ ZILE, TOATE PROBELE SUNT OBLIGATORII! În data de se va desfășura proba de înțelegere a unui text audiat, urmată de proba scrisă (accesul candidaților în sălile de examen se va face în intervalul orar 11:00 – 11:30), iar în data de se va desfășura proba orală (limba engleză, limba franceză, limba germană).

pdf Repartizare proba C audio-text 2019 Dr. Lind (62 descărcări)

Programare competențe lingvistice

pdf Repartizare proba C audio-text 2019 (114 descărcări)

• Acasă

Un gând pios de recunoștință pentru domnul Ioan Costea, părinte „unirist”, al cărui destin a fost legat de menținerea și perpetuarea valorilor Colegiului Național „Unirea”.
Mulțumindu-i, în gândurile noastre pentru întreaga implicare, corpul profesoral și conducerea Colegiului Național „Unirea” se află alături de familia îndurerată în aceste momente de tristă despărțire.

Festivitate de absolvire 2019

• Galerii › 2018-2019 › Festivitate de absolvire 2019

Festivitatea de absolvire a promoţiei 2019 a Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş s-a desfăşurat în data de la Sala Polivalentă. Clasele şi diriginţii promoţiei 2019 din Colegiul Naţional „Unirea”: XII A (Matematică-Informatică) – Lupaescu Constantin, XII B (Ştiinţe Sociale) – dr. Bakó Aliz Tünde, XII C (Ştiinţe ale Naturii) – Branea Cristina Maria, XII D (Ştiinţe ale Naturii) – Lazin Cristina, XII E (Filologie) – Romonţi Mioara Corina, XII F (Ştiinţe Sociale) – Tăban Claudia.