Pagina Noutăţi a Colegiului Naţional „Unirea” listează mesaje scurte, pagini noi adăugate site-ului, modificări făcute asupra unor pagini deja existente. Aceste mesaje sunt afişate în ordine invers cronologică, 10 mesaje pe pagină.

Înscrierea în învățământul primar

Lista cererilor admise pentru înscrierea în învățământul primar, an școlar 2018-2019.

Descărcare document PDF: cereri admise pdf (117 descărcări)

Activități săptămâna „Școala Altfel”

Mult Succes!

Descărcare document PDF: scoala altfel pdf (391 descărcări)

Programare proba E)d - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)d din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – 22 martie 2018. ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

Descărcare document PDF: Repartizare E)d pdf (168 descărcări)

Programare proba E)c - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)c din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – 21 martie 2018. ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

Descărcare document PDF: Repartizare E)c pdf (279 descărcări)

Programare proba E)b - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)b din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – 20 martie 2018. ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

Descărcare document PDF: Repartizare E)b pdf (92 descărcări)

Programare proba E)a - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)a din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – 19 martie 2018. ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

Descărcare document PDF: Repartizare E)a pdf (367 descărcări)

Mesaj clasa pregătitoare 2018-2019

Mesajul pentru înscrierea în clasa pregătitoare a Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, anul şcolar 2018-2019.

Descărcare document PDF: Informații clasa pregătitoare pdf (156 descărcări)

Înscriere clasa pregătitoare 2018-2019

Informaţii (circumscripţia şcolară, criterii specifice, calendar evaluare psihosomatică, plan de şcolarizare, programul de înscriere, prezentare unitate) privind înscrierea în clasa pregătitoare a Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş pentru anul şcolar 2018-2019.

Descărcare arhivă ZIP: Informații clasa pregătitoare zip (179 descărcări)

Ziua Porţilor Deschise clasa pregătitoare 2018-2019

Ziua Porţilor Deschise pentru bobocii unirişti va avea loc în data de , între orele 15:00-17:00.

Rezultate competențe lingvistice

Rezultatele la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice într-o limbă de circulație internațională din perioada .

Descărcare document PDF: Rezultate competențe lingvistice pdf (466 descărcări)