Pagina Noutăţi a Colegiului Naţional „Unirea” listează mesaje scurte, pagini noi adăugate site-ului, modificări făcute asupra unor pagini deja existente. Aceste mesaje sunt afişate în ordine invers cronologică, 10 mesaje pe pagină.

Înscriere în clasa a IX-a

Acte necesare la dosarul de înscriere în clasa a IX-a

Descărcare document PDF: acte necesare pdf (166 descărcări)

Înscriere în clasa a IX-a, an școlar 2018-2019

În atenția părinților și absolvenților claselor a VIII-a

Descărcare document PDF: calendar pdf (160 descărcări)

Festivitate de absolvire 2018

• Galerii › 2017-2018 › Festivitate de absolvire 2018

Festivitatea de absolvire a promoţiei 2018 a Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş s-a desfăşurat în data de la Sala Polivalentă. Clasele şi diriginţii promoţiei 2018 din Colegiul Naţional „Unirea”: XII A (Matematică-Informatică) – Hecser Enikő Krisztina, XII B (Ştiinţe ale Naturii) – dr. Bakó Aliz Tünde, XII C (Ştiinţe ale Naturii) – Cimpoi Stela, XII D (Ştiinţe Sociale) – Marin Marius Sebastian, XII E (Filologie) – Motorga Maria, XII F (Ştiinţe Sociale) – Rus Laura, XII G (Ştiinţe Sociale) – Murvai Béla.

Modalități de sesizare a unor fapte de corupție

Număr de telefon gratuit la care cetățenii pot semnala toate neregulile apărute în organizarea și derularea examenelor naționale și site-ul dedicat semnalării eventualelor fapte de corupție.

Descărcare document PDF: Telverde nereguli pdf (38 descărcări)

Pregătirea examenelor naționale

• Acasă

Dragi elevi „uniriști”,
În prag de evaluări și examene naționale, urăm absolvenților clasei a VIII-a și ai claselor a XII-a, mult succes, rezultate deosebite pe măsura activităților educative desfășurate.
Finalul acestui an școlar să reprezinte o adevărată încununare a eforturilor depuse, o împlinire a visurilor și a năzuințelor voastre.

Corpul profesoral al Colegiului Naţional „Unirea”,
Director, prof. dr. Stănescu Aurora Manuela

ZIUA PORŢILOR DESCHISE

ÎNDRĂZNIŢI, VISAŢI ŞI EVOLUAŢI ALĂTURI DE NOI

Descărcare document PDF: Ziua porților deschise pdf (99 descărcări)

Verificarea cunoștințelor de limbă engleză

Calendarul testelor pentru proba de verificare a cunoștințelor de limbă engleză pentru admiterea în clasele a IX-a cu program bilingv de predare a unei limbi moderne de circulație internațională.

Descărcare arhivă ZIP: Documente - verificare limba engleză zip (324 descărcări)

Înscrierea în învățământul primar

Lista cererilor admise pentru înscrierea în învățământul primar, an școlar 2018-2019.

Descărcare document PDF: Cereri admise pdf (215 descărcări)

Activități săptămâna „Școala Altfel”

Centralizator pentru activitățile din săptămâna „Școala Altfel”. Mult Succes!

Descărcare document PDF: Școala Altfel pdf (427 descărcări)

Programare proba E)d - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)d din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – . ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

Descărcare document PDF: Repartizare E)d pdf (190 descărcări)