„Unirea” de Crăciun 2011

Conform tradiţiei uniriste, Sărbătoarea Crăciunului a fost organizată în data de 15 decembrie 2011 în sala mare de sport a Colegiului Naţional „Unirea” din Târgu Mureş.

Galeria „Unirea” de Crăciun 2011 (Top 8)

Sărbătoarea Crăciunului, Colegiul Naţional „Unirea”
Profesor dr. Marica Valentin, director Branea Cristina Maria, Sărbătoarea Crăciunului
Vultur Ilinca, dans sportiv, Sărbătoarea Crăciunului
Corul elevilor, Sărbătoarea Crăciunului
Debut la Radio România Târgu Mureş, Corala „Academica”, Colegiul Naţional „Unirea”
Dumbravă Ioana, Pintea Rucsandra, Matiş Damaris, Pop Sorina şi Natea Radu Alexandru
Profesorii Stoica Andreea, Mihoc Mihaela, Kiss-Bujáki Ildikó, Năznean Andreea Romana şi Pui Laura Alexandra
Profesorii Rus Laura, Pop Florin, Becze Nicolae, Csutak Attila şi Paşca Simion Mihai

Acum, când ninge alb peste sufletul lumii, s-a desfăşurat Sărbătoarea noastră – „Unirea”… de Crăciun, aşezată sub semnul bucuriei de a fi împreună! Colindătorii, Consiliul Şcolar al Elevilor, corurile de la gimnaziu şi liceu, Corala „Academica” a profesorilor colegiului ne-au adus vestea Naşterii Mântuitorului aşezată în lumini de cuvânt şi gând. Ediţia din acest an i-a avut invitaţi pe profesorii pensionari ai Colegiului Naţional „Unirea” cărora le-am arătat şi de data aceasta recunoştinţa şi preţuirea noastră. Darurile de sub brad s-au îndreptat înspre tinerii de la Centrul de Zi „Cezara” pe care i-am colindat „acasă” şi care ne-au arătat că frumuseţea şi curăţenia sufletului se poate revărsa în bunătate atunci când înţelegi că împăcarea cu tine este împăcare cu lumea. Le mulţum că ne-au primit, le mulţumim pentru felul în care ne-au primit! Mulţumiri coordonatorilor: Consiliul Şcolar al Elevilor, profesorii Lukács Tünde, Józsa Hajnalka, director Branea Cristina Maria, director adjunct dr. Kozak Mioara, consilier educativ Năznean Andreea Romana.

Galeria „Unirea” de Crăciun 2011 conţine 23 de imagini. Data lansării galeriei a fost 22 decembrie 2011. Ultima dată de actualizare a fost 25 septembrie 2016. Numărul descărcărilor setului de imagini este 33.

galery24 Galeria „Unirea” de Crăciun 2011 (23 imagini)