Parteneriat Franţa 2009

În perioada 22 septembrie – 6 octombrie 2009, 19 elevi ai Colegiului Naţional „Unirea” din Târgu Mureş au participat la un schimb de experienţă cu Liceul Saint – Joseph din Bressuire, Franţa.

Galeria Parteneriat Franţa 2009 (Top 8)

Magos István, Morariu Răzvan şi Maior David, L'Ile de Re La Rochelle
Grup Colegiul Naţional „Unirea”, castelul Schonnbrun, Viena
Turnul Eiffel, Paris
Grup Colegiul Naţional „Unirea”, Domul Invalizilor, Paris
Muzeul Louvre, Paris
Profesor Boar Teodora, semnare parteneriat între Lycee Saint Joseph şi Colegiul Naţional „Unirea”
Iordache Cătălin Dan, Ionel Bianca Anastasia, Dordea Sonia Diana, Morariu Răzvan şi Dicui Anca
Caterala Sacre-Coeur, Paris

Alături de elevii Colegiului Naţional „Unirea” au fost d-nele profesoare Boar Teodora – director adjunct, Haiduc Adriana şi Penzeş Maria. Preocupare de mai mulţi ani a celor două de limba franceză, parteneriatul cu liceul francez este stabil, de viitor, având drept scop educaţia profesoare pentru multiculturalitate. Tema actualului schimb este „Tradiţii locale. Muzică tradiţională.” Dacă ţinem cont de aprecierile direcţiunii, profesorilor şi elevilor francezi, ca şi de cele ale propriilor noştri elevi, schimbul a fost un succes. Elevii francezi ne vor întoarce vizita în anul şcolar viitor.

Galeria Parteneriat Franţa 2009 conţine 42 de imagini. Data lansării galeriei a fost 10 noiembrie 2009. Ultima dată de actualizare a fost 25 noiembrie 2016. Numărul descărcărilor setului de imagini este 31.

galery12 Galeria Parteneriat Franţa 2009 (42 imagini)