Zilele Colegiului 2011

Zilele Colegiului Naţional „Unirea” s-au desfăşurat între . În ultima zi au avut loc la Palatul Culturii festivitatea de acordarea a Premiilor de Excelenţă „Unirea” şi momentul artistic – „Adolescent la UNIREA”.

Galeria Zilele Colegiului 2011 (Top 8)

„Cultură şi sfinţenie în închisorile comuniste”
Pop Patricia, Cîmpeanu Oana Maria, Pop Ioana Andreea şi Cernat Diana
Profesor Rus Vasile, Feodor Mihailovici Dostoievski, 230 ani, simpozion
„Jocurile copilăriei”
„Dansul - limbajul ascuns al sufletului”
Consilier Năznean Andreea Romana, director adjunc dr. Kozak Mioara, director Branea Cristina Maria
Profesori şi invitaţi, director Branea Cristina Maria

Zilele Colegiului Naţional „Unirea”… segment de timp devenit tradiţie, moment de reflecţie spre idealul unirist: VALOAREA. Valoarea, adăugată prin educaţie, se clădeşte frumos, cu fiecare generaţie ce se aşează pentru un timp aici, la UNIREA! Arhitectura ei îmbracă noi forme şi culori în fiecare an, definind acel „altceva”, spre care tindem mereu. Tuturor, Dascăli, Elevi şi Părinţi, urarea: FIE CA SPIRITUL UNIRIST, ÎN TOATĂ FRUMUSEŢEA ŞI COMPLEXITATEA SA, SĂ VĂ ANIME ACUM, ŞI PENTRU TOTDEAUNA.

Galeria Zilele Colegiului 2011 conţine 63 de imagini. Data lansării galeriei a fost 29 ianuarie 2011. Ultima dată de actualizare a fost 19 noiembrie 2016. Numărul descărcărilor setului de imagini este 34.

galery8 Galeria Zilele Colegiului 2011 (63 imagini)