Parteneriat Zala 2011

În perioada 2-7 mai, respectiv 16-21 mai 2011, 27 elevi ai Colegiului Naţional „Unirea” din Târgu Mureş au participat la un schimb de experienţă cu Gimnaziul „Zrínyi Miklós” din Zalaegerszeg, Ungaria.

Galeria Parteneriat Zala 2011 (Top 8)

Dans popular maghiar, spectacol de gală, Colegiul Naţional „Unirea”
Dans popular românesc, spectacol de gală, Colegiul Naţional „Unirea”
Grup Gimnaziul „Zrínyi Miklós”, munte de sare, Sovata
Piaţa Sfatului, Muzeul de Istorie, Braşov
Grup Colegiul Naţional „Unirea”, Citadella, Budapesta
Ansamblul Zala, spectacol de gală, Gimnaziul „Zrínyi Miklós”
Grup Colegiul Naţional „Unirea”, Castelul Festetics, Keszthely
Sinagoga, Zalaegerszeg

Continuând tradiţia colegiului nostru, Colegiul Naţional „Unirea”, în mai 2011 a avut loc al 14-lea schimb de experienţă cu Gimnaziul „Zrínyi Miklós” din Zalaegerszeg, Ungaria. Oaspeţii noştri, cei 34 de elevi ai clasei a X-a N, sub conducerea dirigintei Pálovicsné Tusnády Katalin împreună cu directorul adjunct Kollaricsné Soós Erika şi profesorul însoţitor Pálovics Róbert ne-au vizitat în perioada 2-7 mai. După o perioadă de o săptămână, colectivul clasei a X-a B, format din 27 de elevi, a avut parte de ospitalitatea gazdelor între 16-21 mai. Coordonatorul schimbului de experienţă a fost dirigintele clasei a X-a B Vészi Gabriella, cine a fost ajutată de profesorii Kiss-Bujáki Ildikó şi Csifó László Loránd. Mulţumim şi pe această cale părinţilor, conducerii Colegiul Naţional „Unirea” şi colegilor implicaţi în ajutorul şi sprijinul acordat, nu în ultimul rând firmei Evoline.

Galeria Parteneriat Zala 2011 conţine 47 de imagini. Data lansării galeriei a fost 28 mai 2011. Ultima dată de actualizare a fost 28 octombrie 2016. Numărul descărcărilor setului de imagini este 30.

galery6 Galeria Parteneriat Zala 2011 (47 imagini)