Zilele Colegiului 2015

Zilele Colegiului Naţional „Unirea” s-au desfăşurat între . În ultima zi au avut loc la Casa de Cultură „Mihai Eminescu” festivitatea de acordare a Premiilor de Excelenţă şi Spectacolul aniversar.

Galeria Zilele Colegiului 2015 (Top 8)

Dans popular românesc, „Dansul - limbaj al sufletului”
Dans popular maghiar, „Dansul - limbaj al sufletului”
Trupa de dans a Colegiului Naţional „Unirea”
Zilele Colegiului Naţional „Unirea” 2015
Director Boar Teodora, directorii adjuncţi Năznean Andreea Romana şi Brandner Judit Emőke
Inspector şcolar general Someşan Ştefan, Zilele Colegiului 2015
Claudiu Maior, viceprimar municipiul Târgu Mureş
Peti András, viceprimar municipiul Târgu Mureş

De Ziua Colegiului… Uniristul… Definiţie „Daţi-mi un punct de sprijin şi pot răsturna lumea, spune el la început de drum. În 4, 8 sau după caz, 12 ani, el caută, descoperă şi demonstrează lumii că a găsit punctul de sprijin, dar în înţelepciunea dobândită el nu răstoarnă lumea, ci o respectă, o aşează în logica lucrurilor cu răbdare şi din nou cu responsabilitate, acesta este elevul unirist.”

Galeria Zilele Colegiului 2015 conţine 64 de imagini. Data lansării galeriei a fost 08 februarie 2015. Ultima dată de actualizare a fost 11 august 2015. Numărul descărcărilor setului de imagini este 31.

galery45 Galeria Zilele Colegiului 2015 (64 imagini)