Parteneriat Zala 2013

În perioada , respectiv , elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Târgu Mureş au participat la un schimb de experienţă cu elevii Gimnaziul „Zrínyi Miklós” din Zalaegerszeg, Ungaria.

Galeria Parteneriat Zala 2013 (Top 8)

Grup Gimnaziul „Zrínyi Miklós”, lacul Aluniş, Sovata
Grup Gimnaziul „Zrínyi Miklós”, lacul Ursu, Sovata
Grup Gimnaziul „Zrínyi Miklós”, Defileul Sării, Praid
Grup Gimnaziul „Zrínyi Miklós”, Cheile Bicazului
Grup Colegiul Naţional „Unirea”, Gimnaziul „Zrínyi Miklós”, Zalaegerszeg
Elevi, diriginte Kovács Tibor, Muzeul de Vânătoare, Keszthely
Diriginte Farkas Iván, elevi, Castelul Festetics, Keszthely
Grup Colegiul Naţional „Unirea”, diriginţii Kovács Tibor şi Kozma Tamás, Badacsony

Continuând tradiţia colegiului nostru, Colegiul Naţional „Unirea”, în aprilie-mai 2013 a avut loc al 16-lea schimb de experienţă cu Gimnaziul „Zrínyi Miklós” din Zalaegerszeg, Ungaria. Oaspeţii noştri, cei 33 de elevi ai clasei a IX-a N, sub conducerea dirigintei Kovács Tibor împreună cu profesorii însoţitori Stárics Roland şi Simon Endre ne-au vizitat în perioada 6-11 mai. Coordonatorul schimbului de experienţă au fost diriginţii claselor a X-a B şi X-a G Kozma Tamás, respectiv Farkas Iván, cine au fost ajutaţi de profesorul Csifó László Loránd. Mulţumim şi pe această cale părinţilor, conducerii Colegiul Naţional „Unirea” şi colegilor implicaţi în ajutorul şi sprijinul acordat.

Galeria Parteneriat Zala 2013 conţine 28 de imagini. Data lansării galeriei a fost 20 mai 2013. Ultima dată de actualizare a fost 01 mai 2016. Numărul descărcărilor setului de imagini este 31.

galery33 Galeria Parteneriat Zala 2013 (28 imagini)