Festivitate de absolvire 2023

Festivitatea de absolvire a promoţiei 2023 a Colegiului Naţional „Unirea” din Târgu Mureş s-a desfăşurat în data de la Sala Polivalentă. Cele 5 clase de absolvenţi au fost: XII A, XII B, XII C, XII D şi XII E.

Galeria Festivitate de absolvire 2023 (Top 8)

XII A absolvenţi, diriginte Chira Cristiana, Colegiul Naţional „Unirea”
XII B absolvenţi, diriginte Branea Cristina Maria, Colegiul Naţional „Unirea”
XII C absolvenţi, diriginte Lupaescu Constantin, Colegiul Naţional „Unirea”
XII D absolvenţi, diriginte Sabău Laura Stanca, Colegiul Naţional „Unirea”
XII E absolvenţi, diriginte Romonţi Mioara Corina, Colegiul Naţional „Unirea”
Prezidiu, festivitate de absolvire, Sala Polivalentă
Inspector școlar general Păşcan Sabin Gavril, şefi de promoţie și inspector școlar de limba și literatura română Kozak Mioara
Șefi de promoție, Nemeş Mara Alexandra, Ţurcă Cezara Giullia, Blaga Alexandra și  Gorea Denisa Maria
Șefi de promoție, Nemeş Mara Alexandra, Ţurcă Cezara Giullia, Blaga Alexandra și Gorea Denisa Maria

Clasele şi diriginţii promoţiei 2023 din Colegiul Naţional „Unirea”: XII A (Matematică-Informatică) – Chira Cristiana, XII B (Ştiinţe ale Naturii) – Branea Cristina Maria, XII C (Ştiinţe ale Naturii) – Lupaescu Constantin, XII F (Ştiinţe Sociale) – Sabău Laura Stanca și XII E (Filologie) – Romonţi Mioara Corina.

Galeria Festivitate de absolvire 2023 conţine 48 de imagini. Data lansării galeriei a fost 07 iunie 2023. Ultima dată de actualizare a fost 19 iunie 2023. Numărul descărcărilor setului de imagini este 46.

galery84 Galeria Festivitate de absolvire 2023 (48 imagini)