Zilele Colegiului 2024

Zilele Colegiului Naţional „Unirea” s-au desfăşurat între . În ultima zi au avut loc la Centrul Cultural „Mihai Eminescu” Spectacolul festiv și decernarea Premiilor „Unirea”.

Galeria Zilele Colegiului 2024 (Top 8)

Premierea concursului „Unirea” IDEATHON
Premierea Concursului de Matematică „Simon Petru”
Premierea Concursului de Creație și Interpretare Literară „Cuvinte ce Exprimă Adevărul”
Festiviatea de premiere, Simularea admiterii pentru disciplina biologie la UMFST
Decernarea Premiilor „Unirea”, Zilele Colegiului 2024
Discursul Olimpicilor, Zilele Colegiului 2024, Centrul Cultural „Mihai Eminescu”

ALTIUS, UNIREA!

An de an Colegiul Național „Unirea” se înalță prin aspirațiile celor care consolidează prestigiul unei unități de învățământ cu un renume câștigat.

Vineri, , Colegiul Naţional „Unirea”, la ceas simbolic de sărbătoare, a conferit educației valoare, prin acordarea Premiilor de excelență, a Premiilor „Junior academic”, pentru elevii ciclului primar, Premiile pentru activitățile cultural artistice și pentru performanțele sportive, precum și Premiile pentru voluntariat.

Au fost reluate concursuri de tradiție, precum Concursul regional de Creație și interpretare artistică „Cuvinte ce exprimă adevărul”, Concursul Plurilingvism, Concursul județean de matematică „Simon Petru”, Simularea examenlor de biologie și chimie în vederea admiterii la Facultatea de Medicină în colaborare cu UMFST „George Emil Palade”, Târgu Mureș.

Director, prof. dr. Stănescu Aurora Manuela

Galeria Zilele Colegiului 2024 conţine 42 de imagini. Data lansării galeriei a fost 31 ianuarie 2024. Ultima dată de actualizare a fost 14 februarie 2024. Numărul descărcărilor setului de imagini este 44.

galery86 Galeria Zilele Colegiului 2024 (42 imagini)