Zilele Colegiului 2016

Zilele Colegiului Naţional „Unirea” s-au desfăşurat între . În ultima zi au avut loc la Casa de Cultură „Mihai Eminescu” festivitatea de acordare a Premiilor de Excelenţă şi Spectacolul aniversar.

Galeria Zilele Colegiului 2016 (Top 8)

Festivitatea de premiere concurs UMF, Zilele Colegiului Naţional „Unirea”
Festivitatea de premiere a Concursului Județean de Matematică „Simon Petru”
Profesor dr. Stănescu Aurora Manuela, Lansarea Revistei de creaţie pentru elevii de liceu „Privitorul spre stele”
Răuţă Alexandra, Zilele Colegiului Naţional „Unirea” 2016
Popoviciu Sabin Eric şi Rotariu Stanca, Zilele Colegiului 2016, Casa de Cultură „Mihai Eminescu”
Scriitorul Băciuţ Nicolae, Spectacol festiv, Zilele Colegiului 2015
Director adjunct Motorga Maria, consilier educativ Romonţi Mioara Corina, Acordarea Premiilor de Excelenţă
Director Năznean Andreea Romana, Acordarea Premiilor de Excelenţă, Zilele Colegiului 2016

Colegiul Naţional „Unirea” în sărbătoare… O celebrare a valorilor şi a reuşitelor. A reuşitelor acestei şcoli, de ieri, dar şi de astăzi. Pentru cinstirea acestui timp de neobosită sărbătoare am deschis orizonturi de frumos şi lumină. Să fii unirist înseamnă a te zbate cu tot ceea ce ai mai bun, între simţire şi vrere pentru a şti cine eşti şi pentru a împlini destinul anilor petrecuţi în şcoală. Și dacă Simţire, Vrere, Ştiinţă, curate şi adevărate, capătă binecuvântarea unei clipe de noroc, zborul acestor ani este fără hotar, iar amintirea lor infinită!

Galeria Zilele Colegiului 2016 conţine 50 de imagini. Data lansării galeriei a fost 27 ianuarie 2016. Ultima dată de actualizare a fost 27 ianuarie 2016. Numărul descărcărilor setului de imagini este 30.

galery50 Galeria Zilele Colegiului 2016 (50 imagini)