Let's do it „Unirea” 2012

LET’S DO IT ROMANIA, LET’S DO IT TÂRGU MUREŞ,… LET’S DO IT „UNIREA”, ziua de curăţenie naţională, a fost organizată în , cu participarea elevilor din 5 clase ai Colegiului Naţional „Unirea” din Târgu Mureş.

Galeria Let's do it „Unirea” 2012 (Top 8)

Elevi, Direcţia Apelor Mureş, Let’s do it Romania
Elevi, Colegiul Naţional „Unirea”, Direcţia Apelor Mureş, Let’s do it Romania
Elevi, baraj Mureş, Let’s do it Romania
Flămând Sânziana, Haba Diana şi Lazăr Vlad
Oltean Răzvan Daniel şi Cheţan Andrei, Colegiul Naţional „Unirea”
Hang Adela, Nyireştyan Andrada, Avram Mihai, Cighir Anca, Man Cristiana şi Man Mădălina
Profesor Pop Florin, elevi, Colegiul Naţional „Unirea”, Let’s do it Romania
Profesor Pogăcean Daniela, elevi, Colegiul Naţional „Unirea”, Let’s do it Romania

A treia ediţie a acţiunii de anvergură internaţională, LET’S DO IT ROMANIA, cel mai mare proiect de implicare socială, a fost organizat din nou sâmbătă, . La programul de curăţenie naţională, au participat 70 de elevi unirişti voluntari, curăţând un segment al malului râului Mureş cuprins între zona de amonte a barajului de la Complexul de Agrement şi Sport „Mureşul” şi podul spre cartierul Unirii. Participanţii din clasele IX C, IX D, X A, X D şi XI C, i-au avut ca lideri pe profesorii: Pogăcean Daniela şi Pop Florin. Reprezentanţii filialei Mureş „Apele Române”, precum şi reprezentanţii programului naţional LET’S DO IT ROMANIA ne-au fost alături, asigurând coordonarea activităţii. Sperăm la o implicare cât mai largă din partea uniriştilor în acţiunile următoare de acest gen.

Galeria Let's do it „Unirea” 2012 conţine 20 de imagini. Data lansării galeriei a fost 23 mai 2012. Ultima dată de actualizare a fost 16 august 2015. Numărul descărcărilor setului de imagini este 33.

galery26 Galeria Let's do it „Unirea” 2012 (20 imagini)