Balul Bobocilor 2016

Balul bobocilor claselor a IX-a a Colegiului Naţional „Unirea” cu tematica „Familia Addams” s-a desfăşurat în data de
în sala mare a Teatrului Naţional din Târgu Mureş.

Galeria Balul Bobocilor 2016 (Top 8)

Balul Bobocilor 2016, Teatrul Naţional, Colegiul Naţional „Unirea”
Moldovan Mădălina Bianca şi Turdean Alexandru, Balul Bobocilor 2016, Teatrul Naţional
Răuţă Alexandra, Balul Bobocilor 2016
Togănel Ana Carina şi Jîrcan Alexandru Alin, premiul de popularitate, Balul Bobocilor 2016
Toncian Rareş Adrian şi Kiss Diana Carina, premiul III, Balul Bobocilor 2016
Miclea-Şerban Sandra Axenia şi Moldovan Radu Cătălin, premiul II, Balul Bobocilor 2016
Negovan Adalia Maria şi Soțan Ioachim, Miss şi Mister Boboc 2016, Colegiul Naţional „Unirea”

Normal, firesc, obișnuit, anormal, nefiresc, neobişnuit… dar care este diferenţa? „Ceea ce este normal pentru păianjen este haos pentru muscă”. O dată la 366 de nopţi, când prima frunză ruginie se desprinde de cel mai bătrân copac din curtea conacului şi cade, ne adunăm să onorăm marele ciclu al vieţii, celebrând caracterul regenerator al generaţiilor şi, mai ales, noile începuturi.

Marea familie din conacul „Unirea” s-a mutat pentru câteva ore în sala mare a Teatrului Naţional, pentru a celebra ziua de naştere a lui Wednesday şi Pugsley Addams. Acolo, cu toţii… vii, morţii, sau indecişi am aflat ce înseamnă să fii un Addams, pentru că: “When you’re an Addams… It’s family first, it’s family last and family by and by”, familia fiind cel mai de preţ lucru C.N.U.-neşte.

Juriul Balului a fost format din profesorii: director dr. Stănescu Aurora Manuela, Branea Cristina Maria, Suciu Stanca, Rad Mihaela Sorina şi elevii clasei a XII-a Musgociu Alexandra şi Peter Patrick Calvin, respectiv domnul Iancu Laurean Costin (sponsor).

Miss şi Mister Boboc Colegiul Naţional „Unirea” 2016 au fost: Negovan Adalia Maria şi Soțan Ioachim. Premianţii au fost: Miclea-Şerban Sandra Axenia şi Moldovan Radu Cătălin (premiul II), Kiss Diana Carina şi Toncian Rareş Adrian (premiul III), Togănel Ana Carina şi Jîrcan Alexandru Alin (premiul de popularitate), respectiv Rusu Alexandra Gianina (premiul special Caius). Au mai participat şi următorii elevi: Bentea Bogdan, Căluşer Bianca Claudia, Farcaş Rareş Ionuţ, Mureșan Radu Patric, Olar Maria Bianca, Petcu Alexandra Carina, Strejac Ioan Achim, Şimon Ada Ariana şi Ungurean Rareş.

Galeria Balul Bobocilor 2016 conţine 68 de imagini. Data lansării galeriei a fost 18 octombrie 2016. Ultima dată de actualizare a fost 05 noiembrie 2016. Numărul descărcărilor setului de imagini este 33.

galery56 Galeria Balul Bobocilor 2016 (68 imagini)