„Unirea” de Crăciun 2019

Conform tradiţiei uniriste, Sărbătoarea Crăciunului a fost organizată în data de în sala festivă a Colegiului Naţional „Unirea” din Târgu Mureş.

Galeria „Unirea” de Crăciun 2019 (Top 8)

II A, Mii de stele mititele, coordonatori profesorii Romonţi Mioara Corina și Roşca Adriana Crina
Corul Colegiului Naţional „Unirea”, coordonator profesor Sturzán Cristina
Simon Maria Cristina, Lerui ler și iarăși ler / Vin colindele din cer
V A, Moldovan Carina Alexia, Popa Andreea Elena și Teban Maria Carla
V A, Hulpuş Larisa Alexia, gimnastică ritmică, coordonator profesor Mircea Teodora
Director dr. Stănescu Aurora Manuela, Sărbătoarea Crăciunului, Colegiul Naţional „Unirea”
IX A, Secară Călin Bogdan, coordonator profesor Chira Cristiana
Marin Diana Izabela, Sărbătoarea Crăciunului, Colegiul Naţional „Unirea”

Din ceasul de taină al cuvântului nins, din spiritul credinței adevărate și al tradițiilor străvechi, ne învăluie farmecul sărbătorilor, în ecouri de colind. Retrăind valorile trecutului, simțind prezentul prin ochii elevilor noștri și privind cu încredere spre viitor, spiritul „unirist” dăinuie.

În atmosfera prilejuită de bucuria și emoția acestor momente unice, vă transmitem gândurile noastre de recunoștință și apreciere, alături de calde urări de prosperitate și frumoase împliniri pentru anul ce bate la poarta timpului. Fie ca împreună să configurăm destinul acestei școli, lăsându-ne cuprinși de visuri îndrăznețe, de speranțe și de lumina binecuvântată a darurilor și a gândurilor de suflet.

Dr. Stănescu Aurora Manuela, director

Galeria „Unirea” de Crăciun 2019 conţine 14 de imagini. Data lansării galeriei a fost 21 decembrie 2019. Ultima dată de actualizare a fost 21 decembrie 2019. Numărul descărcărilor setului de imagini este 35.

galery74 Galeria „Unirea” de Crăciun 2019 (14 imagini)