„Unirea” de Crăciun 2012

Conform tradiţiei uniriste, Sărbătoarea Crăciunului a fost organizată în data de 18 decembrie 2012 în sala mare de sport a Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş.

Galeria „Unirea” de Crăciun 2012 (Top 8)

Târgul de Crăciun, Colegiul Naţional „Unirea”
Director Chira Cristiana, director adjunct dr. Stănescu Aurora Manuela
Sărbătoarea Crăciunului
Corul elevilor, Sărbătoarea Crăciunului, Colegiul Naţional „Unirea”
II A, elevi în port popular, Colegiul Naţional „Unirea”
Sărbătoarea Crăciunului, Colegiul Naţional „Unirea”
Popa Cezara şi Blaga Şerban, dans sportiv, vals lent, Sărbătoarea Crăciunului
Corul profesorilor, profesor Lukács Tünde, Sărbătoarea Crăciunului

Învăluiţi de vraja nerostită a gândului cald şi de tainica magie a sărbătorilor, elevii, profesorii şi părinţii Colegiului Naţional „Unirea” au trăit împreună bucuria ninsă a Crăciunului „unirist”, într-un frumos moment de sărbătoare, organizat în data de 18 decembrie 2012. Momentele au fost urme ale paşilor noştri pe sufletele ninse, în cântec de colind, de datini străvechi şi de timpuri prezente: moment poetic, elevii clasei a IX-a C, coordonator profesor dr. Stănescu Aurora, director adjunct, corul Colegiului Naţional „Unirea”, coordonatori profesorii Lukács Tünde şi Józsa Hajnalka, au trecut nămeţii dinspre clădirea mică elevii clasei a II-a A, alături de d-na institutor Boitoş Leontina, care ne aduc din vechime turca, trăim emoţia spiritului internaţional al Crăciunului, alături de grupurile vocale coordonate de profesorii Berku Diana, Rus Laura, Năznean Andreea Romana, Matiş Laura şi Iacov Hermina Maria, consilier educativ.

Galeria „Unirea” de Crăciun 2012 conţine 24 de imagini. Data lansării galeriei a fost 24 decembrie 2012. Ultima dată de actualizare a fost 03 iulie 2016. Numărul descărcărilor setului de imagini este 240.