Balul Bobocilor 2015

Balul bobocilor claselor a IX-a a Colegiului Naţional „Unirea” cu tematica „Gardienii Galaxiei” s-a desfăşurat în data de în sala mare a Teatrului Naţional din Târgu Mureş.

Galeria Balul Bobocilor 2015 (Top 8)

Grama Alice şi Stavilă Vlad Dumitru (premiul de popularitate)
Handrea Bogdan Mihai şi Cheteleş Ariana Aida
Sarca Iulia Loredana, Miss Boboc 2015 şi Luţaş Răzvan
Vultur Ilinca (premiul II) şi Moldovan Raul (premiul II)
Natea Iris Andra (premiul III) şi Vultur Dragoş
Dodoşi Alexandra Raluca şi Chiorean Raul (premiul III)
Iacob Denisa Cristina şi Berţa Paul
Chiorean Doris Valentina (premiul de popularitate) şi Blaga Şerban, Mister Boboc 2015

Seara de vineri, 30 octombrie 2015, a fost una cu adevărat galactică pentru Colegiul Naţional „Unirea”. Desfăşurându-se în sala mare a Teatrului Naţional din Târgu Mureş şi având tematica „Gardienii Galaxiei”, Balul Bobocilor 2015 a depăşit toate aşteptările şi a reuşit să surprindă prin momente de neuitat atât pentru concurenţi, cât şi pentru membrii „Guvernului Galactic” şi pentru public. Sub numele de „Guvernul Galactic”, juriul balului a fost format din profesorii: Năznean Andreea Romana – prim ministru al „Guvernului Galactic” şi preşedinte al „planetei Unirea”, Baciu-Marinescu Petru – ministrul „forever positive”, Costea Adrian – consultant în umor intergalactic, Paşca Simion Petru – observator al evoluţiei Universului, Pop Consuela Manuela – consilier în limbaj intergalactic, elevii clasei a XII-a Răuţă Alexandra şi Pavel Bogdan Alex – titularii frumuseţii selenare, respectiv solare, de acum 3 ani şi reprezentanţi ai sponsorilor: doamna Storceac Olga şi domnul Veja Liviu.

Miss şi Mister Boboc Colegiul Naţional „Unirea” 2015 şi cei ce au primit titlul de Gardienii Galaxiei au fost Sarca Iulia Loredana şi Blaga Şerban. Premianţii au fost: Vultur Ilinca şi Moldovan Raul (premiul II – Gardienii Pământului), Natea Iris Andra şi Chiorean Raul (premiul III – Gardienii Lunii), Chiorean Doris Valentina şi Stavilă Vlad Dumitru (premiul de popularitate – Gardienii Soarelui). Au mai participat şi următorii elevi: Berţa Paul, Cheteleş Ariana Aida, Dodosi Alexandra Raluca, Grama Alice, Handrea Bogdan Mihai, Iacob Denisa Cristina, Luţaş Răzvan şi Vultur Dragoş.

Galeria Balul Bobocilor 2015 conţine 71 de imagini. Data lansării galeriei a fost 03 noiembrie 2015. Ultima dată de actualizare a fost 03 noiembrie 2015. Numărul descărcărilor setului de imagini este 29.

galery49 Galeria Balul Bobocilor 2015 (71 imagini)