„Unirea” de Crăciun 2018

Conform tradiţiei uniriste, Sărbătoarea Crăciunului a fost organizată în data de în sala festivă a Colegiului Naţional „Unirea” din Târgu Mureş.

Galeria „Unirea” de Crăciun 2018 (Top 8)

Brustur Otilia, director adjunct Pop Consuela Manuela și director dr. Stănescu Aurora Manuela, profesor Sturzan Cristina
Prezentatorii Moldovan Radu Cătălin și Brustur Otilia, Sărbătoarea Crăciunului
Corul Colegiului Naţional „Unirea”, coordonator profesor Sturzan Cristina
I A, Mii de stele mititele, coordonatori profesorii Romonţi Mioara Corina și Roşca Adriana Crina
V A, Colindăm, colindăm, pe la clase vă urăm, coordonator profesor Varga Márta
VI B, Barbu Ada Raluca, Dospinescu Beatrice, Marian Carina Maria și Hărşan Roxana
Şerban Sebastian Mihai şi Marin Diana Izabela, Sărbătoarea Crăciunului
„United Dance Crew”, trupa de dans a Colegiului Naţional „Unirea”

Fie ca sărbătorile de iarnă să vă aducă bucuria Crăciunului prin speranță, spiritul Crăciunului prin pace, emoția Crăciunului prin dragoste. Fie ca aroma de brad, colindele, cozonacul cald și mirosul de iarnă să vă umple inimile de bucurie și sufletele de liniște. Frumusețea iernii, cu dulcele ecou al colindelor și cu imaginea celor dragi în suflet să vă aducă împlinire, iubire și fericire!

Galeria „Unirea” de Crăciun 2018 conţine 22 de imagini. Data lansării galeriei a fost 21 decembrie 2018. Ultima dată de actualizare a fost 21 decembrie 2018. Numărul descărcărilor setului de imagini este 29.

galery67 Galeria „Unirea” de Crăciun 2018 (22 imagini)