Balul Bobocilor 2014

Balul bobocilor claselor a IX-a a Colegiului Naţional „Unirea” cu tematica „Union Country” s-a desfăşurat în data de 20 octombrie 2014 în sala mare a Teatrului Naţional din Tîrgu Mureş.

Galeria Balul Bobocilor 2014 (Top 8)

Dan Mara Maria şi Mărginean Raul Daniel
Tăurean Andreea Henrietta şi Molnar Călin Dragoş
Morar Alis şi Dobre Eduard Şerban
Biriş Bianca şi Ormenişan Dragoş Ion
Vasu Andrada Luisa şi Birta Vlad Mihai
Lazăr Bianca şi Marosher Sergiu
Apofăian Mara şi Răuţă Radu Cătălin
Făgăraş Andreea Ariana şi Székely Erik

Juriul Balului a fost format din profesorii: director Boar Teodora, Suciu Stanca, Kozma Tamás, Lazin Cristina, Blaga Cristinel, Baciu-Marinescu Petru, dr. Florea Iuliu, Farkas Iván şi elevii clasei a XII-a Constantinescu Medeea Maria şi Zajzon-Bodis Tamás. Miss şi Mister Boboc Colegiul Naţional „Unirea” 2014 au fost: Dan Mara Maria şi Răuţă Radu Cătălin. Premianţii au fost: Apofăian Mara şi Mărginean Raul Daniel (premiul II), Molnar Călin Dragoş şi Morar Alis (premiul III), Dobre Eduard Şerban şi Tăurean Andreea Henrietta (premiul de popularitate). Au mai participat şi următorii elevi: Biriş Bianca, Birta Vlad Mihai, Făgăraş Andreea Ariana, Lazăr Bianca, Marosher Sergiu, Ormenişan Dragoş Ion, Székely Erik şi Vasu Andrada Luisa.

Galeria Balul Bobocilor 2014 conţine 79 de imagini. Data lansării galeriei a fost 28 octombrie 2014. Ultima dată de actualizare a fost 31 august 2015. Numărul descărcărilor setului de imagini este 187.