„Unirea” de Crăciun 2013

Conform tradiţiei uniriste, Sărbătoarea Crăciunului a fost organizată în data de în sala mare de sport a Colegiului Naţional „Unirea” din Târgu Mureş.

Galeria „Unirea” de Crăciun 2013 (Top 8)

Director Boar Teodora, directorii adjuncţi Năznean Andreea Romana şi Brandner Judit Emőke
III A, Sărbătoarea Crăciunului, Colegiul Naţional „Unirea”
Precup Ada şi Romonţi Radu, VI A, dans sportiv, Sărbătoarea Crăciunului
VIII B, Sărbătoarea Crăciunului, Colegiul Naţional „Unirea”
IX E, moment artistic, Sărbătoarea Crăciunului
Trupa M-TEAM, vals vienez, Sărbătoarea Crăciunului
XI A, colinde, Sărbătoarea Crăciunului, Colegiul Naţional „Unirea”
Corul profesorilor, Corala „Academica”, Sărbătoarea Crăciunului

Genericul acestui moment este, de mulţi ani încoace, Dăruind, vei dobândi. Elevii şi profesorii Colegiului Naţional „Unirea” au dăruit din bunătatea, frumuseţea şi generozitatea lor în speranţa că prin această înmulţire a binelui, lumea poate deveni mai frumoasă. Mulţumiri speciale Consiliului Elevilor, preşedinte Umbrărescu Ştefan din clasa a XI-a A. Implicarea şi dăruirea lor au sporit zestrea de frumuseţe a lumii. Dincolo de donaţiile făcute, au organizat acest eveniment cu tot ce presupune el. şi au făcut-o cu bucurie şi responsabilitate. Vă mulţumim şi vă felicităm! Vă mulţumim tuturor pentru această poveste frumoasă şi pentru că aţi adus magia Sărbătorilor, frumuseţea colindului şi bucuria zăpezii imaculate în casa noastră. Vă dorim tuturor ca în Noul An să aveţi timp să zâmbiţi, să fiţi fericiţi, să vă gândiţi la cei dragi, să întindeţi mâna după stele, să fiţi buni, să aveţi timp să speraţi şi să vă bucuraţi de fiecare zi, de fiecare ceas!… Vă urăm să aveţi parte de prietenie şi necuprinsă dragoste! De prosperitate, succes şi fericire! De frumos şi cunoaştere! De armonie în familie! De onestitate şi credinţă! CRĂCIUN FERICIT şi LA MULŢI ANI!

Galeria „Unirea” de Crăciun 2013 conţine 19 de imagini. Data lansării galeriei a fost 24 decembrie 2013. Ultima dată de actualizare a fost 07 decembrie 2015. Numărul descărcărilor setului de imagini este 35.

galery37 Galeria „Unirea” de Crăciun 2013 (19 imagini)