„Unirea” de Crăciun 2022

Conform tradiţiei uniriste, Sărbătoarea Crăciunului a fost organizată în data de în sala de sport a Colegiului Naţional „Unirea” din Târgu Mureş.

Galeria „Unirea” de Crăciun 2022 (Top 8)

Director dr. Stănescu Aurora Manuela, Sărbătoarea Crăciunului, Colegiul Naţional „Unirea”
IX C, coordonator profesor Bândilă Melania Ruxandra
III A, coordonator profesor Iacov Hermina Maria
Curticăpean Ariana, V A, coordonator profesor Varga Márta
Ercse Noémi Alesia, XI D, coordonator profesor Mircea Teodora
Bogdan Alexandra și Crișan Paul, II A, coordonatori profesorii Russu Monica Elisabeta și Mircea Teodora
Boţan Patricia Antonia și Beldean Larisa, IX A, X A și XI E, coordonator profesor Crișan Andrei Ovidiu
Profesor Bândilă Melania Ruxandra, IX C, Sărbătoarea Crăciunului

În murmurul tainic al colindelor de Crăciun, sărbătorile de iarnă să vă aducă lumină în gânduri, căldură în suflet, sănătate şi frumoase împliniri. Vă dorim tuturor să consolidăm în continuare comunitatea „uniristă”, animați de spiritul de comuniune și de dorința de a ne construi viitorul împreună! De Sfintele Sărbători și în prag de An Nou, să deschidem uşa şi inima pentru speranţă, să privim înainte cu încredere, să năzuim spre acele frumoase idealuri care au dat sens și rost devenirii școlii noastre. Miros de brad, parfum de flori, bat în ferestre urători, clipesc pe cer mii de culori, fiți fericiți de sărbători, acum și-n anii următori!

Galeria „Unirea” de Crăciun 2022 conţine 15 de imagini. Data lansării galeriei a fost 22 decembrie 2022. Ultima dată de actualizare a fost 22 decembrie 2022. Numărul descărcărilor setului de imagini este 40.

galery82 Galeria „Unirea” de Crăciun 2022 (15 imagini)