Târg de Crăciun 2014

O activitate marca CŞE Unirea, prima ediție a Târgului de Crăciun Multicultural a avut loc în data de pe holul de la etajul I al clădirii Colegiului Naţional „Unirea”.

Galeria Târg de Crăciun 2014 (Top 8)

Târg de Crăciun Multicultural, Colegiul Naţional „Unirea”
Bulgaria (XII G)
Mascota standului Suediei, Mărginean Raul Daniel (IX E)
Târg de Crăciun Multicultural, Colegiul Naţional „Unirea”
Maksai Andrea şi Mărginean Ovidiu (XI D)
Premiul III, Franţa (XI A), Târg de Crăciun Multicultural
Premiul II, Mexic (X E), Târg de Crăciun Multicultural
Premiul I, România (IX B), Târg de Crăciun Multicultural

Târgul de Crăciun Multicultural a fost organizat în data de din iniţiativa biroului executiv al Consiliului Școlar al Elevilor Unirea. Cele aproximativ 20 de clase participante, reprezentând ţări precum: România, Mexic, Franța, Ungaria, Japonia, Italia, Jamaica, Moldova și altele; au avut sarcina dea-și amenaja standurile naţionale în cel mai creativ mod posibil, respectând în același timp specificul culinar și tradiţional din perioada Crăciunului al fiecărei ţări în parte. Clasele câştigătoare au fost: IX B (România) – Locul I; X E (Mexic) – Locul al II-lea; XI A (Franţa) – Locul al III-lea. Activitatea a fost de un real succes și sperăm să o repetăm în următorul an școlar, evident, într-o formă îmbunătăţită.

Galeria Târg de Crăciun 2014 conţine 12 de imagini. Data lansării galeriei a fost 28 decembrie 2014. Ultima dată de actualizare a fost 12 august 2015. Numărul descărcărilor setului de imagini este 36.

galery44 Galeria Târg de Crăciun 2014 (12 imagini)