„Unirea” de Crăciun 2016

Conform tradiţiei uniriste, Sărbătoarea Crăciunului a fost organizată în data de în sala festivă a Colegiului Naţional „Unirea” din Târgu Mureş.

Galeria „Unirea” de Crăciun 2016 (Top 8)

Director dr. Stănescu Aurora Manuela, Sărbătoarea Crăciunului, Colegiul Naţional „Unirea”
Corul profesorilor, Corala „Academica”, Sărbătoarea Crăciunului
Mii de stele mititele, coordonator profesor Russu Monica
Leru-i ler şi iarăşi ler, / Vin colindele din cer, coordonator profesor Pol Radu
Corul elevilor secţiei maghiare, coordonator profesor dr. Bakó Aliz Tünde
„United Dance Crew”, trupa de dans modern
Dans popular, Sărbătoarea Crăciunului, Colegiul Naţional „Unirea”

Din ceasul de taină al cuvântului nins, din spiritul credinţei adevărate şi al tradiţiilor străvechi, ne învăluie farmecul sărbătorilor, în ecouri de colind. Retrăind valorile trecutului, simţind prezentul prin ochii elevilor noştri şi privind cu încredere spre viitor, spiritul „unirist” dăinuie.

În atmosfera prilejuită de bucuria şi emoţia acestor momente unice, vă transmitem gândurile noastre de recunostinţă şi apreciere, alături de calde urări de prosperitate şi frumoase împliniri pentru anul ce bate la poarta timpului. Fie ca împreună să configurăm destinul acestei şcoli, lăsăndu-ne cuprinşi de visuri îndrăzneţe, de sperante şi de lumina binecuvântată a darurilor şi a gândurilor de suflet.

Galeria „Unirea” de Crăciun 2016 conţine 28 de imagini. Data lansării galeriei a fost 26 decembrie 2016. Ultima dată de actualizare a fost 26 decembrie 2016. Numărul descărcărilor setului de imagini este 37.

galery57 Galeria „Unirea” de Crăciun 2016 (28 imagini)