Zilele Colegiului 2017

Zilele Colegiului Naţional „Unirea” s-au desfăşurat între . În ultima zi au avut loc la Casa de Cultură „Mihai Eminescu” festivitatea de acordare a Premiilor de Excelenţă şi Spectacolul aniversar „Unirea-în marea sală de clasă a Europei”.

Galeria Zilele Colegiului 2017 (Top 8)

Dr. Marica Valentin - scriitor, Concurs regional eminescian „Cuvinte ce exprimă adevărul”
Concurs de programare „BitVortex”, Zilele Colegiului Naţional „Unirea”
Plurilingvism - Concurs regional de traducere organizat de catedra de limbi moderne
Spectacol festiv, Zilele Colegiului Naţional „Unirea”
Pop Consuela Manuela - consilier educativ şi dr. Stănescu Aurora Manuela - director
Galdea Ştefana Arianne şi Dan Mara Maria
Spectacol festiv, Zilele Colegiului Naţional „Unirea”
Muscă Antonia Maria, Mărginean Raul Daniel, Ilovan Mara Constantina, Moldovan Mădălina Bianca şi Negovan Tania

Conştienţi că şcoala de azi trebuie să ofere, prin întreaga sferă de activitate, o imagine compexă a deschiderii către adevăratele valori, considerăm că, împreună, elevi, profesori, părinţi, instituţiile administrative, de educaţie şi de cultură din Târgu Mureş, putem oferi dimensiunea amplă a unui destin educaţional ce se înscrie îndrăzneţ pe traiectoria devenirii.

Galeria Zilele Colegiului 2017 conţine 51 de imagini. Data lansării galeriei a fost 31 ianuarie 2017. Ultima dată de actualizare a fost 28 martie 2017. Numărul descărcărilor setului de imagini este 33.

galery58 Galeria Zilele Colegiului 2017 (51 imagini)