Mesaj de absolvire 2020

Mesajul de absolvire a promoţiei 2020 a Colegiului Naţional „Unirea” din Târgu Mureş s-a desfăşurat online în data de în Sala Festivă. Cele 5 clase de absolvenţi au fost: XII A, XII B, XII C, XII D şi XII E.

Galeria Mesaj de absolvire 2020 (Top 8)

Mesaj de absolvire, Colegiul Naţional „Unirea”, Târgu Mureș
Festivitate de absolvire, Sala Festivă, Colegiul Naţional „Unirea”, Târgu Mureș
Director prof. dr. Stănescu Aurora Manuela, Colegiul Naţional „Unirea”, mesaj de absolvire
Profesor Negrea Ana Maria, diriginte XII A, mesaj de absolvire
Profesor Blaga Cristinel, diriginte XII B, mesaj de absolvire
Profesor Mircea Teodora, diriginte XII C, mesaj de absolvire
Profesor Paşca Simion Mihai, diriginte XII D, mesaj de absolvire
Profesor Baciu-Marinescu Petru, diriginte XII E, mesaj de absolvire

Poate părea surprinzătoare adresarea la persoana a II-a, singular, dar fiecare absolvent al acestei generații uniriste este o individualitate, o personalitate care poartă amprenta puternică a unui caracter bine clădit… Fiecare tânăr este în sine un OM, care a adunat crâmpeie din existența noastră, care a învățat să transforme cuvântul în idee, care a știut să dea sens unor valori, care a avut puterea să reziste, să dea o lecție de adevărată demnitate, când viața s-a poticnit într-un timp suspendat…

Dragi absolvenți, v-au adus împreună entuziasmul tinereţii, tenacitatea, puterea de a vă autodepăși. Vă dorim să înfruntaţi cu acelaşi curaj furtunile şi să arătaţi lumii că sunteţi construiţi pentru a fi cei mai buni. Avem încredere în voi şi ştim că veţi reuşi în tot ceea ce v-aţi propus. Pentru că aveţi curaj şi pentru că ştiţi să discerneţi între frumos, bine și adevăr, alegând calea cea dreaptă.

Urmați-vă visul și Universul va deschide uși, acolo unde erau doar ziduri !

Director, prof. dr. Stănescu Aurora Manuela

Clasele şi diriginţii promoţiei 2020 din Colegiul Naţional „Unirea”: XII A (Matematică-Informatică) – Negrea Ana Maria, XII B (Ştiinţe ale Naturii) – Blaga Cristinel, XII C (Ştiinţe ale Naturii) – Mircea Teodora, XII D (Ştiinţe Sociale) – Paşca Simion Mihai, XII E (Filologie) – Baciu-Marinescu Petru.

Galeria Mesaj de absolvire 2020 conţine 24 de imagini. Data lansării galeriei a fost 29 mai 2020. Ultima dată de actualizare a fost 28 mai 2020. Numărul descărcărilor setului de imagini este 38.

galery76 Galeria Mesaj de absolvire 2020 (24 imagini)