Zilele Colegiului 2014

Zilele Colegiului Naţional „Unirea” s-au desfăşurat între . În ultima zi au avut loc la Teatrul Naţional festivitatea de acordare a Premiilor de Excelenţă şi Spectacolul aniversar „Argument pentru Unirea”.

Galeria Zilele Colegiului 2014 (Top 8)

Raţă Nadia, inspector şcolar general adjunct, Boar Teodora, director
Ciotlăuş Ionela, viceprimar municipiul Târgu Mureş
Directorii adjuncţi Năznean Andreea Romana şi Brandner Judit Emőke, preşedintele Consiliului Judeţean Mureş Ciprian Dobre
Directorii Colegiului Naţional „Unirea”, Peti András, viceprimar municipiul Târgu Mureş
Acordarea Premiilor Academice, Zilele Colegiului Naţional „Unirea”, Teatrul Naţional
Dans popular românesc, Zilele Colegiului 2014
Dans popular maghiar, Zilele Colegiului 2014

Sărbătoarea este un timp trăit intens, un timp de pregătire pentru viaţă, în care rodul trăirii ne face cunoscuţi în lume. Arhitectura şcolii noastre îmbracă forme şi culori în fiecare an, definind acel „altceva” spre care tindem mereu. Acest altceva, mai ales în această sărbătoare, întregeşte ceea ce ne place să numim spiritul unirist. Devenire în timp, Colegiul Naţional „Unirea” defineşte loialitatea, multiculturalitatea, entuziasmul, creativitatea, talentul pe care elevi şi profesori împreună le-au investit în numele Excelenţei. Dinspre trecut spre prezent, Colegiul Naţional „Unirea” sărbătoreşte „spiritul unirist”, reunind generaţii de elevi care au împlinit un vis, dascăli care au inscripţionat destine. Acestea reprezintă Argumente… pentru excelenţă în educaţie, pentru performanţă.

Galeria Zilele Colegiului 2014 conţine 64 de imagini. Data lansării galeriei a fost 31 ianuarie 2014. Ultima dată de actualizare a fost 05 decembrie 2015. Numărul descărcărilor setului de imagini este 35.

galery38 Galeria Zilele Colegiului 2014 (64 imagini)