Alumni Colegiul Naţional „Unirea”

Alumnus Area

Intenţia Colegiului Naţional „Unirea” este aceea de a păstra o legătură permanentă cu foştii absolvenţi pentru a promova realizările acestora în planul carierei, atât în ţară, cât şi în străinătate, dar şi pentru a perpetua valorile uniriste.

Alumni Colegiul Naţional „Unirea”

Absolvenţii Colegiului continuă să aibă un rol semnificativ pentru noi şi după terminarea anilor de studiu. Păstrăm apartenenţa absolvenţilor noştri la comunitatea şcolară, lăsând un dialog mereu deschis... Ei sunt cei care ne onorează şi pentru asta, le mulţumim. Lansăm pe site-ul instituţiei o pagină specială, pe care le-o dedicăm.

Vrei să păstrezi contactul cu vechii tăi colegi? Vrei să ţii pasul cu generaţia căreia îi aparţii?

Credem în menţinerea legăturii pe termen lung, reciprocitate şi corectitudine. Dorim să te ajutăm să păstrezi legăturile stabilite pe parcursul anilor de studii, să (re)stabileşti vechi legături sau să stabileşti altele noi, să te ajutam să rămâi în legătură cu Colegiul Naţional „Unirea” şi, de asemenea, să organizăm întâlniri cu absolvenţi şi profesori.

Impreună vrem să formăm baza de date Alumni, cu contacte personale şi profesionale cu foştii tăi colegi şi cu alţii noi. Pentru a reactualiza şi completa baza de date de care dispunem în prezent, adresăm tuturor celor care doresc să păstreze contactul cu Colegiul Naţional „Unirea” să completeze un formular simplu.

Informaţiile care o să faciliteze comunicarea reciprocă sunt:

• Nume şi prenume
  • Ultima facultate absolvită (sau în curs de absolvire)
  • Oraşul şi ţara unde se află facultatea absolvită
  • Date de contact (e-mail)

Datele vor fi postate pe site după validarea administratorului.