Galériák Unirea Nemzeti Kollégium

Unireás szalagavató 2019

-án ötödik alkalommal került megrendezésre a szalagavató ünnepség, az Unirea Nemzeti Kollégium dísztermében.

Unireás szalagavató 2019 Galéria (Top 8)

Szövérfi János osztályfőnök, Szalagavató ünnepség 2019, Unirea Nemzeti Kollégium
Pisak-Lukáts Katalin osztályfőnök, Szalagavató ünnepség 2019, Unirea Nemzeti Kollégium
Dr. Bakó Aliz Tünde osztályfőnök, Szalagavató ünnepség 2019, Unirea Nemzeti Kollégium
XII. B osztályos diákok, Unireás szalagavató
Szalagavató ünnepség 2019, Unirea Nemzeti Kollégium
XII. B osztályos diákok, Unireás szalagavató

A régi időkben még az volt a neve a hagyománynak, hogy „valétálás”, ami a latin eredetű „Valete” szóból ered és azt jelenti, hogy „Éljetek boldogul!” Akkoriban a diákok egy kerek zöld selyem szalagot tűztek a vállukra. Ma a végzősökre a régi zölddel szemben kék színű szalagot tűz az osztályfőnök. Ezeken a szalagokon rendszerint az iskola neve, valamint az évfolyam, évszám szerepel.

„…Mert nincs napkelte kettő, ugyanaz, / Mert minden csönd más, – minden könny, – vigasz, / Elfut a perc, az örök Idő várja, / Lelkünk, mint fehér kendő, leng utána, / Sokszor könnyünk se hull, szívünk se fáj. / Hidegen hagy az elhagyott táj, – / Hogy eltemettük: róla nem tudunk. / És mégis mondom néktek: / Valamitől mi mindíg búcsuzunk.”

Reményik Sándor: MI MINDÍG BÚCSUZUNK

A Unireás szalagavató 2019 galéria tartalma 19 kép. A galéria feltőltésének dátuma volt. Az utolsó frissítés dátuma pedig volt. A képcsomag letöltések száma 37.

galery71 Galéria Unireás szalagavató 2019 (19 kép)

mecsigla O K MOktatási Minisztérium

Marosvásárhely Unirea Nemzeti Kollégium Románia