Galériák Unirea Nemzeti Kollégium

Unireás szalagavató 2017

2017. április 03-án harmadik alkalommal került megrendezésre a szalagavató ünnepség, az Unirea Nemzeti Kollégiumban. Az előadás a Kultúrpalota nagytermében volt megtartva.

Unireás szalagavató 2017 Galéria (Top 8)

Moldovan Edmond Artúr és Tăurean Andreea Henrietta műsorvezetők, Szalagavató ünnepség
Dr. Stănescu Aurora Manuela igazgató
Nagy Vivien, XII. B osztályos diák, Unireás szalagavató
Nagy Rolland Pongrácz, XII. F osztályos diák, Unireás szalagavató
Vészi Gabriella osztályfőnök, XII. B osztályos diákok
Csifó László Loránd osztályfőnök, XII. F osztályos diákok
Gábor Brigitta Barbara és Iszlai Ferdinánd, szervező diákok és dr. Bakó Aliz Tünde osztályfőnök
Szalagavató ünnepség 2017, XI. osztályos tanulók

Az Unirea Nemzeti Kollégium magyar tagozatának szalagavató bálját harmadik alkalommal szervezték meg a XI. osztályos tanulók dr. Bakó Aliz Tünde és Murvai Béla tanárok vezetésével.

A kapu és a feltűzendő szalagok a mai ünnepségünk alapszimbólumai, hiszen mindkettő azt jelenti, hogy a 18 éves ifjak egy új létminőségbe kerülnek: elhagyják a gyermekkor világát és a kapun át egy magasabb létformába, életminőségbe, a felnőttség állapotába jutnak. A kitűzött szalag pedig a „beavatásuk” bizonyítéka. Ezért őrízzétek ezeknek a szimbólumoknak az emlékét!

„Előre, föl és kéz a kézben / Táncoljunk, míg csak zeng a dal, / Mienk az erdők és a rétek, / Ujjongjon mind, ki fiatal! / Öröm zászlóját hadd emelje / A lelkünk, boldogan repesve, / Remény zenéjét hadd lobogja / A szívünk, egy érzésbe forrva! / Előre, föl, miénk az élet / A széles földnek kerekén, / Szemünkben csillog az ígéret / És bennünk ring a jóremény!”

Juhász Gyula: MUNKÁSGYERMEKHIMNUSZ

A Unireás szalagavató 2017 galéria tartalma 35 kép. A galéria feltőltésének dátuma volt. Az utolsó frissítés dátuma pedig volt. A képcsomag letöltések száma 41.

galery59 Galéria Unireás szalagavató 2017 (35 kép)

mecsigla O K MOktatási Minisztérium

Marosvásárhely Unirea Nemzeti Kollégium Románia