Galériák Unirea Nemzeti Kollégium

Unireás szalagavató 2018

-én negyedik alkalommal került megrendezésre a szalagavató ünnepség, az Unirea Nemzeti Kollégiumban. Az előadás a Kultúrpalota nagytermében volt megtartva.

Unireás szalagavató 2018 Galéria (Top 8)

Kultúrpalota nagyterme, Szalagavató ünnepség 2018, Unirea Nemzeti Kollégium
Dr. Stănescu Aurora Manuela igazgató
Szász Harold Lehel és Kovács Renáta műsorvezetők, Szalagavató ünnepség
Moldovan Edmond Artúr, XII. B osztályos diák, Unireás szalagavató
Zöld Vivienne Debora, XII. G osztályos diák, Unireás szalagavató
Dr. Bakó Aliz Tünde osztályfőnök, XII. B osztályos diákok
Murvai Béla osztályfőnök, XII. G osztályos diákok
Héjja Kinga szervező osztályfőnök, Szalagavató ünnepség 2018, XI. osztályos tanulók

Az Unirea Nemzeti Kollégium magyar tagozatának szalagavató bálját negyedik alkalommal szervezték meg a XI. osztályos tanulók Héjja Kinga tanár vezetésével.

Az első szalagavató bált majdnem kétszáz évvel ezelőtt szervezték. A végzősökre kék vagy bordó színű szalagot tűz az osztályfőnök. A szalag az iskolához tartozás jelképe, melyet a végzős diákok szíve fölé, az elválás szimbolizálásaként tűztek fel.

„Mondom néktek: mi mindíg búcsuzunk. / Az éjtől reggel, a nappaltól este, / A színektől, ha szürke por belepte, / A csöndtől, mikor hang zavarta fel, / A hangtól, mikor csendbe halkul el, / Minden szótól, amit kimond a szánk, / Minden mosolytól, mely sugárzott ránk, / Minden sebtől, mely fájt és égetett, / Minden képtől, mely belénk mélyedett, / Az álmainktól, mik nem teljesültek, / A lángjainktól, mik lassan kihűltek, / A tűnő tájtól, mit vonatról láttunk, / A kemény rögtől, min megállt a lábunk.”

Reményik Sándor: MI MINDÍG BÚCSUZUNK

A Unireás szalagavató 2018 galéria tartalma 38 kép. A galéria feltőltésének dátuma volt. Az utolsó frissítés dátuma pedig volt. A képcsomag letöltések száma 35.

galery68 Galéria Unireás szalagavató 2018 (38 kép)

mecsigla O K MOktatási Minisztérium

Marosvásárhely Unirea Nemzeti Kollégium Románia