Galériák Unirea Nemzeti Kollégium

Unirea Karácsonykor 2013

Az unireás hagyományoknak megfelelően a Karácsonyi Ünnepélyre az Unirea Nemzeti Kollégium dísztermében került sor 2013. december 13-án.

Unirea Karácsonykor 2013 Galéria (Top 8)

Magyar népi tánc, Karácsonyi Ünnepély, Unirea Nemzeti Kollégium
Bisztray Réka Boróka, Karácsonyi Ünnepély
Diák kórus, Józsa Hajnalka tanárnő, Karácsonyi Ünnepély
Csiki Debora és Csiki Dorottya, Karácsonyi Ünnepély
Szilágyi Csenge Kamilla, Fazakas Boróka Blanka, Szilágyi Mariann Krisztina és Marton Attila István
Székely Orsolya, Karácsonyi Ünnepély
Moldovan Carina és Demeter Szabolcs, sport tánc
Mátéfi-Takács Tamara, Borbély Evelin Krisztina, Baranyai Kinga, Fazakas Pálma Monika és Nagy Hilda Noemi

A december a karácsonyvárás – és ezzel együtt a csodavárás ideje. Az iskolában is igyekeztünk diákjainkkal ráhangolódni erre a gyönyörű ünnepre. Az adventi időszakban hétfőnként sor került a gyertyagyújtásra. Ezeket az alkalmakat tette még teljesebbé, hogy rövid műsorral is készültek hétről hétre iskolánk tanulói a karácsonyi ünnepélyre.Brandner Judit Emőke magyar szakos tanár és Józsa Hajnalka zenetanárnő összehangolt munkájával készült el az ünnepélyes műsor, amelyet az V-VIII osztályos tanulók adtak elő az iskola dísztermében. A különböző műfajok és stílusú dalok előadásában mindenki találhatott kedvére valót, nem hiányzott a karácsonyi versek mellet a rövid humoros jelenet,a néptánc, a modern tánc, a magyar, angol, német és román nyelvű karácsonyi dalok és a hangszeren való előadás sem. Az előadás egy közös énekléssel zárult, a Szeretet himnuszával.

Az ünnepi műsor mellett iskolánkban most is megtartották a karácsonyi vásárt, ahol az osztályközösségek általuk készített ajándéktárgyakat, süteményeket, teát és zsíros kenyeret kínáltak eladásra. Az iskolában megtartott vásárban a diákság mellett a tanári közösség is részt vett.

Brandner Judit Emőke, aligazgató

A Unirea Karácsonykor 2013 galéria tartalma 30 kép. A galéria feltőltésének dátuma volt. Az utolsó frissítés dátuma pedig volt. A képcsomag letöltések száma 39.

galery42 Galéria Unirea Karácsonykor 2013 (30 kép)

mecsigla O K MOktatási Minisztérium

Marosvásárhely Unirea Nemzeti Kollégium Románia