Galériák Unirea Nemzeti Kollégium

Unireás szalagavató 2015

Első alkalommal, 2015. április 9-én rendeztek szalagavató ünnepséget az Unirea Nemzeti Kollégium magyar tagozatán. Az Unireás szalagavatóra a Maros Művészegyüttes termében került sor.

Unireás szalagavató 2015 Galéria (Top 8)

Szalagavató ünnepség  2015, Unirea Nemzeti Kollégium
Szalagavató ünnepség 2015, Unirea Nemzeti Kollégium
Chira Cristiana igazgatónő
Brandner Judit Emőke igazgatóhelyettes
Bálint Nóra Andrea és Fábián Balázs Dániel műsorvezetők, Szalagavató ünnepség
Karinthy Frigyes Visszakérem az iskolapénzt előadás
Szalagavató, XI. osztályos tanulók
XII. B osztály diákjai, Kozma Tamás osztályfőnök
XII. G osztály diákjai, Farkas Iván osztályfők

Az iskola másképp hetének egyik fénypontja a magyar tagozat szalagavató bálja volt, amelyet első alkalommal szerveztek meg a XI. osztályos tanulók. Köszönet nekik és gratuláció a nagyszerű munkáért. Tehetséges színjátszó csapat szórakoztatott a Karinthy Frigyes: Visszakérem az iskolapénzt című színdarab bemutatásával. A szalagavatást a mindenki által nagyon várt tánc készítette elő, ezennel még ünnepélyesebbé téve a hangulatot.

A szalag jelképként szerepel a XII. osztályos tanulók életében: jelenti az együtt eltöltött idő EMLÉKÉT. E szalagot viselni MEGTISZTELTETÉS, a szalagot hordani BÁTORSÁG. A szalagnak két szára van, azt a kettősséget jelképezve, hogy valami véget ér, talán a XII. osztályos tanulók búcsút mondanak az épületnek, de ott van a szalag másik vége, valaminek a kezdete, és ezt a reményt, ebből a közösségből meríthetik.

És ha kételyek, kérdések gyötörnek, hogy hogyan lesz tovább? Mit hoz az ismeretlen? A következő gondolatokba kapaszkodjatok: „Merre megy az utam? Válaszúthoz értem. / Lerogytam a földre, s teremtőmet kértem, / segítsen dönteni, melyiket válasszam, / rosszat elkerülve, csak a szépet kapjam. / S szólott az Úr hozzám: – Nincsen rossz döntésed, / csak ha teendőid, büntetésnek érzed. / Minden út feladat, amit el kell végezz! / Rajtad áll, hogy hogyan jutsz el a végéhez.”

MI NEM A MEGHÁTRÁLÁS EMBEREI VAGYUNK, HANEM A HITÉ, AZ ÉLETÉ!

Brandner Judit Emőke, aligazgató

A Unireás szalagavató 2015 galéria tartalma 28 kép. A galéria feltőltésének dátuma volt. Az utolsó frissítés dátuma pedig volt. A képcsomag letöltések száma 36.

galery46 Galéria Unireás szalagavató 2015 (28 kép)

mecsigla O K MOktatási Minisztérium

Marosvásárhely Unirea Nemzeti Kollégium Románia