Galériák Unirea Nemzeti Kollégium

Unireás szalagavató 2016

2016. április 20-án második alkalommal került megrendezésre a szalagavató ünnepség, az Unirea Nemzeti Kollégiumban. Az előadás a Kultúrpalota nagytermében volt megtartva.

Unireás szalagavató 2016 Galéria (Top 8)

Nagy Dalma Csilla és Selyem Zorán Tibor műsorvezetők, Szalagavató ünnepség
Motorga Maria igazgatóhelyettes
Brandner Judit Emőke tanár, Szalagavató ünnepség
Szabó Zselyke Dorottya, XII. B osztályos diák, Unireás szalagavató
Gidofalvi Imola, XII. F osztályos diák, Unireás szalagavató
XII. B osztály diákjai, Unireás szalagavató
XII. F osztály diákjai, Unireás szalagavató
Szalagavató ünnepség 2016, XI. osztályos tanulók, Szász Brigitta tánctanár

Az iskola másképp hetének egyik fénypontja a magyar tagozat szalagavató bálja volt, amelyet már második alkalommal szerveztek meg a XI. osztályos tanulók. Köszönet nekik, és gratuláció a nagyszerű munkáért.

A szalagavatást a mindenki által nagyon várt és a XI. osztályosok által táncolt bécsi keringő készitette elő, ezzel még ünnepélyesebbé téve a hangulatot. Ezen kivül más produkciók is fokozták az ünnep szépségét. A szalagot viselni megtiszteltetés, hordani bátorság. Ennek két szára van, azt a kettősséget jelentve, hogy valami véget ér, tehát a végzősök búcsút mondanak az iskolának, de ott van a szalag másik vége, amely valaminek a kezdetét tükrözi.

„Ha csalódott vagy, s úgy érzed, hogy minden hullám összecsap, / gondolj bele, mennyi ember vállalná sorsodat. / Mindig csak a jóra figyelj, s hibáidat elfeledd, / ha önmagadat elfogadod, / könnyebb lesz az életed. / Ha nem látod a fényt, a Napot, nyisd ki jobban a szemed, / gondjaid közt tartogat még csodákat az életed. / Mindig csak a mának élj, s az örök szabályt ne feledd: / A holnap mindig tiszta, mivel nem szennyezi semmi tett.”

Ernest Hemingway: SOHA NE LÉGY SZOMORÚ

A Unireás szalagavató 2016 galéria tartalma 38 kép. A galéria feltőltésének dátuma volt. Az utolsó frissítés dátuma pedig volt. A képcsomag letöltések száma 38.

galery53 Galéria Unireás szalagavató 2016 (38 kép)

mecsigla O K MOktatási Minisztérium

Marosvásárhely Unirea Nemzeti Kollégium Románia