Pagina Noutăţi a Colegiului Naţional „Unirea” listează mesaje scurte, pagini noi adăugate, modificări făcute asupra unor pagini deja existente. Mesajele sunt afişate în ordine invers cronologică, 10 mesaje pe pagină. Număr pagini: 46, număr mesaje: 456.

Înscriere în clasa a IX-a

Programul și actele necesare pentru înscrierea în clasa a IX-a

pdf Program și acte necesare (86 descărcări)

Contestații bacalaureat 2020

EVENTUALELE CONTESTAȚII LA EXAMENUL DE BACALAUREAT 2020 SE VOR DEPUNE ON-LINE LA ADRESA DE MAIL: contestatiebacalaureat@colegiulunirea.ro

pdf Cerere contestație (87 descărcări)

Subiect și barem - Matematică - Evaluare Națională 2020

Subiectul și baremul a fost publicat și poate fi consultat la următoarea adresă web: Subiecte și bareme Evaluare Națională 2020.

zip Subiect și barem Matematică 17 iunie 2020 ora 15:00 (87 descărcări)

Repartizare - Matematică - Evaluare Națională 2020

Pentru accesul candidaților în săli, se vor respecta intervalele orare stabilite de profesorii diriginți.

pdf Repartizare Matematică 17 iunie 2020 (88 descărcări)

Premii de Excelenţă 2020

• Evenimente › Premii de Excelenţă 2020

Tabele cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş distinşi cu Premii de Excelenţă în anul şcolar 2019-2020. Aceste premii se acordă anual, în cadrul Zilelor Colegiului Naţional „Unirea”. Tabelele sunt sortate în ordine alfabetică. Au fost acordate 104 premii pe următoarele categorii: Premii de Excelenţă 48 elevi, Excelenţă Cultural-Artistic-Sportivă 16 elevi, Loialitate faţă de şcoală 6 elevi, Voluntariat 19 elevi, respectiv Junior Academic 15 elevi.

Subiect și barem - Limba română - Evaluare Națională 2020

zip Subiect și barem Limba română 15 iunie 2020 ora 15:00 (87 descărcări)

Repartizare - Limba română - Evaluare Națională 2020

pdf Repartizare Limba română 15 iunie 2020 (91 descărcări)

Prevederi Legislative Evaluare Națională 2020

Prevederi Legislative Evaluare Națională 2020 pentru absolvenţii clasei a VIII-a.

zip Documente informative Evaluare Națională 2020 (88 descărcări)

PRECIZĂRI SUSȚINERE ATESTATE ȘI COMPETENȚE

REGLEMENTĂRI PRIVIND DESFĂȘURAREA ȘI SUSȚINEREA ATESTATELOR ȘI COMPETENȚELOR

Arhiva conține extrase de proceduri operaționale și cereri ale atestatelor de informatică și competențe lingvistice pentru sesiunea iunie 2020.

zip Precizări atestate și competențe 2020 (88 descărcări)

Mesaj de absolvire 2020

• Galerii › 2019-2020 › Mesaj de absolvire 2020

Mesajul de absolvire a promoţiei 2020 a Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş s-a desfăşurat online în data de în Sala Festivă. Clasele şi diriginţii promoţiei 2020 din Colegiul Naţional „Unirea”: XII A (Matematică-Informatică) – Negrea Ana Maria, XII B (Ştiinţe ale Naturii) – Blaga Cristinel, XII C (Ştiinţe ale Naturii) – Mircea Teodora, XII D (Ştiinţe Sociale) – Paşca Simion Mihai, XII E (Filologie) – Baciu-Marinescu Petru.

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România