Pagina Noutăţi a Colegiului Naţional „Unirea” listează mesaje scurte, pagini noi adăugate, modificări făcute asupra unor pagini deja existente. Mesajele sunt afişate în ordine invers cronologică, 10 mesaje pe pagină. Număr pagini: 47, număr mesaje: 469.

Ziua porților deschise clasa pregătitoare 2022-2023

Ziua Porţilor Deschise pentru bobocii unirişti va avea loc în data de 12 aprilie 2022, începând cu ora 15:30.

pdf Ziua porților deschise (80 descărcări)

Înscriere în clasa pregătitoare 2022-2023

Înscriere în clasa pregătitoare în anul școlar 2022-2023.

zip Documente informative (90 descărcări)

Mesaj de primăvară

1 Martie

Mesaj de sărbători

urare_de_craciun

Procedura operațională selecție profesori - DS4All

Procedura operațională privind selecția cadrelor didactice titulare ale Colegiului Național „Unirea” care vor participa la mobilitățile din cadrul proiectului Erasmus+ “Digital Skills 4 All” 2020-1-IT01-KA226-VET-008931.

pdf Procedura selecție profesori DS4All (75 descărcări)

Pondera personalului vaccinat

Ponderea personalului vaccinat împotriva Covid-19.

pdf Pondere (71 descărcări)

Erasmus Days Colegiul Național „Unirea”

Activități desfășurate de Erasmus Days la Colegiul Național „Unirea”, Târgu Mureș.

pdf Erasmus Days 2021 (70 descărcări)

Regulamentul de organizare și funcționare propriu

Regulamentul de organizare și funcționare propriu al Colegiului Național „Unirea”.

pdf Regulament (69 descărcări)

Deschiderea festivă a anului școlar 2021-2022

• Acasă

Stimaţi profesori, distinşi părinţi, dragi elevi „unirişti”

Începutul unui nou an școlar presupune, de fiecare dată, emoții, așteptări, speranțe și, mai ales, o nesecată dorință de cunoaștere.

Anul școlar 2021-2022 sperăm să se constituie într-un prilej de a perpetua prestigiul Colegiului Naţional „Unirea”, prin noi performanţe şi rezultate de excepţie, prin excelenţă în educaţie, prin integrare în tradiţia şcolii mureşene.

Vă adresăm, stimaţi profesori, îndemnul de a vă pune în slujba şcolii, cu aceeaşi competenţă, dăruire şi tenacitate de care mereu aţi dat dovadă.

Dragi elevi, școala este rampa de lansare a visurilor voastre, de aceea, vă aşteptăm să păşiţi, din nou, pragul şcolii, să cutezaţi şi să vă înălţaţi, îndrăznind să parcurgeţi acest drum alături de noi, în marea călătorie a cunoaşterii.

Vă dorim, stimaţi părinţi, să vă împliniţi prin reuşitele copiilor, devenind astfel părtaşi la desăvârşirea destinului educaţional al copiilor dumneavoastră.

Vă așteptăm luni, , ora 10:00, la momentul festiv al deschiderii noului an școlar, la Colegiul Național „Unirea”!

Împreună, vom reuşi!

Conducerea Colegiului Naţional „Unirea”

Director,
Prof. dr. Aurora Stănescu

Transferul elevilor - diferențe

Orar examene de diferență și programe școlare.

zip Diferențe 2021 (82 descărcări)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România