Információk Unirea Nemzeti Kollégium

Újdonságok (3)

Az Unirea Nemzeti Kollégium újdonságok oldala rövid üzeneteket, a site-hoz adott új weblapokat, valamint a meglevők módosításait listázza. Az üzenetek fordított időrendi sorrendeben vannak megjelenítve, 10 üzenet oldalonként. Oldalak száma: 10, üzeneteket száma: 98.

Ballagási ünnepély 2016

• Galériák › 2015-2016 › Ballagási ünnepély 2016

A marosvásárhelyi Unirea Nemzeti Kollégium végzős osztályainak Ballagási Ünnepélyét a Sportcsarnokban tartották -án. Az Unirea Nemzeti Kollégium 2016-os végzős osztályai és osztályfőnökei: XII. A (Matematika-Informatika) – Baciu-Marinescu Petru és Bândilă Melania, XII. B (Természettudomány) – Murvai Béla, XII. C (Természettudomány) – Năznean Andreea Romana, XII. D (Természettudomány) – Paşca Simion Mihai, XII. E (Filológia) – Pop Consuela Manuela, XII. F (Társadalomtudomány) – Kolozsvári Szilárd Attila és Brandner Judit Emőke.

Országos Olimpiászok 2015-2016

• Események › Országos Olimpiászok 2016

Táblázat a marosvásárhelyi Unirea Nemzeti Kollégium 2015-2016-os tanév olimpiászainak országos szakaszán résztvevő diákjaival. A résztvevő diákok szakok szerinti elosztása: Matematika-Informatika 10, Természettudomány 6, Társadalomtudomány 7, Filológia 1 és Gimnázium 3.

Unireás szalagavató 2016

• Galériák › 2015-2016 › Unireás szalagavató 2016

Az iskola másképp hetének egyik fénypontja a magyar tagozat szalagavató bálja volt, amelyet már második alkalommal szerveztek meg a XI. osztályos tanulók. Köszönet nekik, és gratuláció a nagyszerű munkáért. A szalagavatást a mindenki által nagyon várt és a XI. osztályosok által táncolt bécsi keringő készitette elő, ezzel még ünnepélyesebbé téve a hangulatot. Ezen kivül más produkciók is fokozták az ünnep szépségét. A szalagot viselni megtiszteltetés, hordani bátorság. Ennek két szára van, azt a kettősséget jelentve, hogy valami véget ér, tehát a végzősök búcsút mondanak az iskolának, de ott van a szalag másik vége, amely valaminek a kezdetét tükrözi.

Ballagási ünnepély 2015

• Galériák › 2014-2015 › Ballagási ünnepély 2015

A marosvásárhelyi Unirea Nemzeti Kollégium végzős osztályainak Ballagási Ünnepélyét a Sportcsarnokban tartották -án. Az Unirea Nemzeti Kollégium 2015-ös végzős osztályai és osztályfőnökei: XII. A (Matematika-Informatika) – Suciu Stanca és Pui Laura Alexandra, XII. B (Természettudomány) – Kozma Tamás, XII. C (Természettudomány) – Lazin Cristina, XII. D (Természettudomány) – Blaga Cristinel, XII. E (Filológia) – Baciu-Marinescu Petru és Şimon Monica, XII. F (Társadalomtudomány) – dr. Florea Iuliu és XII. G (Társadalomtudomány) – Farkas Iván.

Zalai társkapcsolat 2015

• Galériák › 2014-2015 › Zalai társkapcsolat 2015

Iskolánk, az Unirea Nemzeti Kollégium hagyományát folytatva 2015 májusában került sor a zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnáziummal létrejött társkapcsolat újjabb – immár 18. – fejezetének lebonyolítására. Vendégeink csapata, melyet a gimnázium X. N osztályának 30 diákja alkotott, Hajdúné Szabó Ágnes osztályfőnök, Gyutainé Kiss Gabriella és Mészáros Richárd kísérő tanár vezetésével május 18-23 között tartózkodott nálunk. A mi iskolánk 31 diákkal vett részt a társkapcsolatban. A szervezés lebonyolítását Vészi Gabriella, a X. B valamint Csifó László Loránd, a X. F osztályfőnöke vállalta, akiket munkájukban dr. Bakó Aliz Tünde tanár segített.

Országos Olimpiászok 2014-2015

• Események › Országos Olimpiászok 2015

Táblázat a marosvásárhelyi Unirea Nemzeti Kollégium 2014-2015-ös tanév olimpiászainak országos szakaszán résztvevő diákjaival. A résztvevő diákok szakok szerinti elosztása: Matematika-Informatika 11, Természettudomány 1, Társadalomtudomány 5, Filológia 2 és Gimnázium 4.

Unireás szalagavató 2015

• Galériák › 2014-2015 › Unireás szalagavató 2015

Az iskola másképp hetének egyik fénypontja a magyar tagozat szalagavató bálja volt, amelyet első alkalommal szerveztek meg a XI. osztályos tanulók. Köszönet nekik és gratuláció a nagyszerű munkáért. Tehetséges színjátszó csapat szórakoztatott a Karinthy Frigyes: Visszakérem az iskolapénzt című színdarab bemutatásával. A szalagavatást a mindenki által nagyon várt tánc készítette elő, ezennel még ünnepélyesebbé téve a hangulatot. A szalag jelképként szerepel a XII. osztályos tanulók életében: jelenti az együtt eltöltött idő EMLÉKÉT. E szalagot viselni MEGTISZTELTETÉS, a szalagot hordani BÁTORSÁG. A szalagnak két szára van, azt a kettősséget jelképezve, hogy valami véget ér, talán a XII. osztályos tanulók búcsút mondanak az épületnek, de ott van a szalag másik vége, valaminek a kezdete, és ezt a reményt, ebből a közösségből meríthetik.

Kiválóság díjak 2015

• Események › Kiválóság díjak 2015

Táblázatok a marosvásárhelyi Unirea Nemzeti Kollégium 2014-2015-ös tanévben Kiválóság Díjjal jutalmazott diákjaival. Ezeket a díjakat évente adják át az Unirea Nemzeti Kollégium napjain. A táblázatok betűrendi sorrendbe vannak rendezve. 97 díjat ítéltek oda a következő kategóriákra: Tudományos kiválóság 44 diák, Művészi kiválóság 20 diák, Sportolói kiválóság 26 diák, valamint Önkéntesség 7 diák.

Unirea Karácsonykor 2014

• Galériák › 2014-2015 › Unirea Karácsonykor 2014

A Karácsonyi Ünnepély -én volt megtartva. Az ünnepélyen a diákok kórusa Józsa Hajnalka és Sturzán Cristina tanárok vezetésésvel, az „Akadémia Korál” tanári kórus, a kollégium néptánc együttesei, vendégek, szülők, tanárok és diákok vettek részt.

Kellemes Ünnepeket! Boldog Új Évet!

• Kezdőlap

„ANGYAL ZENÉJE, GYERTYAFÉNY
KINCSES KEZEM HOGY LETT SZEGÉNY?
NEM ADHATTAM MA SEMMI MÁST,
CSAKMELEG SIMOGATÁST.”

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és sikerekben gazdag Boldog Új Évet kívánunk!
Az Unirea Nemzeti Kollégium közössége

mecsigla O K MOktatási Minisztérium