Pagina Noutăţi a Colegiului Naţional „Unirea” listează mesaje scurte, pagini noi adăugate, modificări făcute asupra unor pagini deja existente. Mesajele sunt afişate în ordine invers cronologică, 10 mesaje pe pagină. Număr pagini: 53, număr mesaje: 527.

Mesaj de primăvară

1 Martie

Mesaj de sărbători

urare_de_craciun

Procedura operațională selecție profesori - DS4All

Procedura operațională privind selecția cadrelor didactice titulare ale Colegiului Național „Unirea” care vor participa la mobilitățile din cadrul proiectului Erasmus+ “Digital Skills 4 All” 2020-1-IT01-KA226-VET-008931.

pdf Procedura selecție profesori DS4All (35 descărcări)

Pondera personalului vaccinat

Ponderea personalului vaccinat împotriva Covid-19.

pdf Pondere (34 descărcări)

Erasmus Days Colegiul Național „Unirea”

Activități desfășurate de Erasmus Days la Colegiul Național „Unirea”, Târgu Mureș.

pdf Erasmus Days 2021 (33 descărcări)

Regulamentul de organizare și funcționare propriu

Regulamentul de organizare și funcționare propriu al Colegiului Național „Unirea”.

pdf Regulament (33 descărcări)

Deschiderea festivă a anului școlar 2021-2022

• Acasă

Stimaţi profesori, distinşi părinţi, dragi elevi „unirişti”

Începutul unui nou an școlar presupune, de fiecare dată, emoții, așteptări, speranțe și, mai ales, o nesecată dorință de cunoaștere.

Anul școlar 2021-2022 sperăm să se constituie într-un prilej de a perpetua prestigiul Colegiului Naţional „Unirea”, prin noi performanţe şi rezultate de excepţie, prin excelenţă în educaţie, prin integrare în tradiţia şcolii mureşene.

Vă adresăm, stimaţi profesori, îndemnul de a vă pune în slujba şcolii, cu aceeaşi competenţă, dăruire şi tenacitate de care mereu aţi dat dovadă.

Dragi elevi, școala este rampa de lansare a visurilor voastre, de aceea, vă aşteptăm să păşiţi, din nou, pragul şcolii, să cutezaţi şi să vă înălţaţi, îndrăznind să parcurgeţi acest drum alături de noi, în marea călătorie a cunoaşterii.

Vă dorim, stimaţi părinţi, să vă împliniţi prin reuşitele copiilor, devenind astfel părtaşi la desăvârşirea destinului educaţional al copiilor dumneavoastră.

Vă așteptăm luni, , ora 10:00, la momentul festiv al deschiderii noului an școlar, la Colegiul Național „Unirea”!

Împreună, vom reuşi!

Conducerea Colegiului Naţional „Unirea”

Director,
Prof. dr. Aurora Stănescu

Transferul elevilor - diferențe

Orar examene de diferență și programe școlare.

zip Diferențe 2021 (38 descărcări)

Calendar privind transferul elevilor

Calendar privind transferul elevilor începând cu anul școlar 2021-2022.

pdf Calendar transferuri (34 descărcări)

ÎNSCRIERE CLASA a IX-a

ANUL ȘCOLAR 2021-2022

Bun venit la Colegiul Național „Unirea”!

În vederea înscrierii în clasa a IX-a, vă aducem la cunoștință că perioada de înscriere și depunerea dosarelor vor avea loc între .

Programul de înscriere se desfășoară în intervalul orar 9:00 – 16:00, în sala 8 (parter).

Atașăm fișa de înscriere și cuprinsul dosarului de înscriere, cu documentele / actele necesare. Fișa de înscriere poate fi listată și completată de către candidat / părinte / tutore, reprezentant legal, dar trebuie semnată numai de elev / candidat.

Conducerea Colegiului Național „Unirea”

Director,

prof. dr. Stănescu Aurora Manuela

zip Înscrieri clasa a IX-a (35 descărcări)