sigla
Despre noi Colegiul Naţional „Unirea”

Statistică Admitere (2005-2019)

Statistici referitoare la distribuţia elevilor pe şcoli de provenienţă, admişi în clasa a IX-a la Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş între anii 2005-2019. Tabelele sunt sortate descrescător după numărul de elevi admiși. Lista școlilor cu o contribuție de 1 sau 2 elevi admiși nu este completă.

Şcoli de provenienţă din Tîrgu Mureş

Nr.Școala de proveniențăDetalii
339Colegiul Naţional „Unirea”
Alte denumiri: -
Localitatea: Tîrgu Mureş
155Şcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”
Alte denumiri: Gimnaziul „Liviu Rebreanu”, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 17
Localitatea: Tîrgu Mureş
153Şcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”
Alte denumiri: Gimnaziul de Stat „Mihai Viteazul”
Localitatea: Tîrgu Mureş
139Şcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 2, Şcoala Gimnazială Nr. 2
Localitatea: Tîrgu Mureş
139Şcoala Gimnazială „Europa”
Alte denumiri: Gimnaziul „Europa”
Localitatea: Tîrgu Mureş
114Şcoala Gimnazială „George Coşbuc”
Alte denumiri: Gimnaziul de Stat „George Coşbuc”, Şcoala Gimnazială Nr. 3
Localitatea: Tîrgu Mureş
107Şcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”
Alte denumiri: Gimnaziul „Alexandru Ioan Cuza”, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 8
Localitatea: Tîrgu Mureş
96Şcoala Gimnazială „Romulus Guga”
Alte denumiri: Gimnaziul de Stat „Romulus Guga”
Localitatea: Tîrgu Mureş
86Şcoala Gimnazială „Dacia”
Alte denumiri: Gimnaziul de Stat „Dacia”
Localitatea: Tîrgu Mureş
73Şcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”
Alte denumiri: Gimnaziul „Nicolae Bălcescu”, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 13
Localitatea: Tîrgu Mureş
73Şcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”
Alte denumiri: Gimnaziul de Stat „Tudor Vladimirescu”
Localitatea: Tîrgu Mureş
50Şcoala Gimnazială Nr. 7 Tîrgu Mureş
Alte denumiri: Şcoala Gimnazială Nr. 7, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 7
Localitatea: Tîrgu Mureş
42Şcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”
Alte denumiri: Gimnaziul „Friedrich Schiller”, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 16
Localitatea: Tîrgu Mureş
36Şcoala Gimnazială „Serafim Duicu”
Alte denumiri: Gimnaziul „Serafim Duicu”, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 1, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 11
Localitatea: Tîrgu Mureş
30Liceul Vocaţional de Artă
Alte denumiri: Liceul de Artă
Localitatea: Tîrgu Mureş
21Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”
Alte denumiri: -
Localitatea: Tîrgu Mureş
12Şcoala Gimnazială „Omega”
Alte denumiri: Liceul Teoretic „Omega”, Şcoala Generală „Omega”
Localitatea: Tîrgu Mureş
10Liceul Tehnologic Electromureş
Alte denumiri: Grup Şcolar Electromureş
Localitatea: Tîrgu Mureş
8Liceul cu Program Sportiv „Szász Adalbert”
Alte denumiri: Liceul Sportiv „Szász Adalbert”
Localitatea: Tîrgu Mureş
1Liceul Teoretic „Bolyai Farkas”
Alte denumiri: -
Localitatea: Tîrgu Mureş

Numărul total de elevi proveniți din Colegii / Licee și Școli din Tîrgu Mureș este de 1684 de elevi.

Distribuţia elevilor pe şcoli de provenienţă

Legendă diagramă distribuţia elevilor
 Colegiul Naţional „Unirea” (339)
 Şcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu” (155)
 Şcoala Gimnazială „Mihai Viteazul” (153)
 Şcoala Gimnazială „Dr. Bernády György” (139)
 Şcoala Gimnazială „Europa” (139)
 Şcoala Gimnazială „George Coşbuc” (114)
 Alte şcoli (645)

Şcoli de provenienţă din alte localități

Nr.Școala de proveniențăDetalii
36Şcoala Gimnazială Iernut
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Iernut
23Şcoala Gimnazială „Sfântul Gheorghe”
Alte denumiri: Gimnaziul „Sfântul Gheorghe”, Şcoala Generală „Sfântul Gheorghe”
Localitatea: Sângeorgiu de Mureş
21Şcoala Gimnazială „Deák Farkas”
Alte denumiri: Şcoala Gimnazială Miercurea Nirajului, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 1, Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Miercurea Nirajului
18Şcoala Gimnazială „Emil Drăgan”
Alte denumiri: Gimnaziul de Stat „Emil Drăgan”, Şcoala Generală „Emil Drăgan”
Localitatea: Ungheni
16Şcoala Gimnazială Sâncraiu de Mureş
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Sâncraiu de Mureş
15Şcoala Gimnazială Ibăneşti
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Ibăneşti
14Şcoala Gimnazială „Alexandru Ceuşianu”
Alte denumiri: Gimnaziul de Stat „Alexandru Ceuşianu”
Localitatea: Reghin
13Şcoala Gimnazială Nazna
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Nazna
13Şcoala Gimnazială „Kádár Márton”
Alte denumiri: Şcoala Generală „Kádár Márton”
Localitatea: Pănet
11Şcoala Gimnazială „Augustin Maior”
Alte denumiri: Gimnaziul de Stat „Augustin Maior”
Localitatea: Reghin
10Şcoala Gimnazială Bistra Mureşului
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Bistra Mureşului
10Liceul Tehnologic Band
Alte denumiri: Grup Şcolar Band
Localitatea: Band
10Şcoala Gimnazială „Ioan Vlăduţiu”
Alte denumiri: Şcoala Generală „Ioan Vlăduţiu”, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 2
Localitatea: Luduş
9Şcoala Gimnazială Urmeniş
Alte denumiri: Şcoala Generală Urmeniş
Localitatea: Urmeniş
9Şcoala Gimnazială Nr. 2 Sovata
Alte denumiri: Şcoala Gimnazială Nr. 2, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 2
Localitatea: Sovata
8Şcoala Gimnazială Voivodeni
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Voivodeni
8Şcoala Gimnazială „Dr. Nyulas Ferenc”
Alte denumiri: Şcoala Generală „Dr. Nyulas Ferenc”
Localitatea: Eremitu
7Şcoala Gimnazială Lunca Bradului
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Lunca Bradului
7Şcoala Gimnazială „Apafi Mihály”
Alte denumiri: Şcoala Gimnazială Ernei, Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Ernei
7Liceul Teoretic „Samuil Micu”
Alte denumiri: Grup Şcolar „Samuil Micu”, Grup Şcolar Sărmaşu
Localitatea: Sărmaşu
6Şcoala Gimnazială „Florea Bogdan”
Alte denumiri: Gimnaziul „Florea Bogdan”
Localitatea: Reghin
6Şcoala Gimnazială „Teleki Domokos”
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Gorneşti
6Şcoala Gimnazială „Adorjáni Károly”
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Glodeni
6Şcoala Gimnazială Gurghiu
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Gurghiu
5Şcoala Gimnazială „Rákosi Lajos”
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Gheorghe Doja
5Şcoala Generală „Kiss Gergely”
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Păsăreni
5Şcoala Gimnazială Fântânele
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Fântânele
5Şcoala Gimnazială Pogăceaua
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Pogăceaua
5Şcoala Gimnazială Ogra
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Ogra
5Şcoala Gimnazială „Palkó Attila”
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Aluniş
5Şcoala Gimnazială Nr. 1 Tulgheş
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 1, Şcoala Generală Nr. 1, Şcoala Generală Tulgheş
Localitatea: Tulgheş
5Şcoala Gimnazială Toaca
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Toaca
5Şcoala Generală Clasele I-VIII
Alte denumiri: -
Localitatea: Periş
5Şcoala Gimnazială Şăulia
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Şăulia
4Liceul Tehnologic „Sfântul Gheorghe”
Alte denumiri: Grup Şcolar „Sfântul Gheorghe”
Localitatea: Sângeorgiu de Pădure
4Şcoala Gimnazială „Sófalvi Illyés Lajos”
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 1
Localitatea: Sovata
4Şcoala Generală Clasele I-VIII
Alte denumiri: -
Localitatea: Ceuaşu de Câmpie
4Şcoala Generală „Constantin Romanu-Vivu”
Alte denumiri: -
Localitatea: Sângeorgiu de Mureş
4Şcoala Gimnazială Cristeşti
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Cristeşti
4Şcoala Gimnazială Lunca
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Lunca
4Şcoala Gimnazială Roteni
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Roteni
3Şcoala Gimnazială „Traian”
Alte denumiri: -
Localitatea: Târnăveni
3Şcoala Gimnazială „Vasile Pop”
Alte denumiri: -
Localitatea: Grebenişu de Câmpie
3Şcoala Gimnazială Senereuş
Alte denumiri: -
Localitatea: Senereuş
3Liceul Teoretic „Octavian Codru Tăslăuanu”
Alte denumiri: -
Localitatea: Topliţa
3Liceul Tehnologic „Vasile Netea”
Alte denumiri: Grup Şcolar Industrial „Vasile Netea”
Localitatea: Deda
3Liceul Teoretic „Dr. Lind”
Alte denumiri: -
Localitatea: Câmpeniţa
3Şcoala Gimnazială Miheşu de Câmpie
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Miheşu de Câmpie
3Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 6
Alte denumiri: -
Localitatea: Sighişoara
2Şcoala Gimnazială Nr. 1 Luduş
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Luduş
2Şcoala Gimnazială „Avram Iancu”
Alte denumiri: -
Localitatea: Târnăveni
2Liceul Tehnologic „Zimmethausen”
Alte denumiri: Grup Şcolar „Zimmethausen”
Localitatea: Borsec
1Liceul Tehnologic „Petru Maior”
Alte denumiri: -
Localitatea: Reghin
1Şcoala Generală „Octavian Codru Tăslăuanu”
Alte denumiri: -
Localitatea: Bilbor
1Şcoala Generală Silivaşu de Câmpie
Alte denumiri: -
Localitatea: Silivaşu de Câmpie
1Cambridge International School in Cluj
Alte denumiri: -
Localitatea: Cluj-Napoca
1Liceul Pedagogic „Dimitrie Tichindeal”
Alte denumiri: -
Localitatea: Arad
1Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri”
Alte denumiri: -
Localitatea: Bacău
1Liceul Teoretic „Ana Ipătescu”
Alte denumiri: -
Localitatea: Gherla

Numărul total de elevi proveniți din Colegii / Licee și Școli din alte localități este de 404 de elevi.

Distribuţie Şcoli din Tîrgu Mureş / alte localități

Legendă diagramă Tîrgu Mureş / alte localități
 Şcoli din Tîrgu Mureş (1684)
 Şcoli din alte localități (404)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei și Cercetării

Tîrgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România