Információk Unirea Nemzeti Kollégium

Újdonságok (8)

Az Unirea Nemzeti Kollégium újdonságok oldala rövid üzeneteket, a site-hoz adott új weblapokat, valamint a meglevők módosításait listázza. Az üzenetek fordított időrendi sorrendeben vannak megjelenítve, 10 üzenet oldalonként. Oldalak száma: 10, üzeneteket száma: 98.

Beiratkozás 2011

• Információk › Újdonságok

A 2011-2012-es tanév első osztályába való beiratkozás az Unirea Nemzeti Kollégium titkárságán (a földszinten, a 10-es teremben) naponta 9 és 14 óra között, között történik.

Körzetünk utcái: Victor Babeş, Nicolae Grigorescu, Dictor Cornel Ciugudean, Platorului, Ulciorului, General Ion Dumitrache, Zăgazului, Livezii, Căprioarei, Bulevardul Cetăţii, Trébely, Pădurii, Brigadierilor, Topliţa, Argeşului, Crângului, Verii, Privighetorii, Târgului, Gábor Áron, Avram Iancu, Mihai Viteazul.

között csak a fent megjelölt utcákból irathatóak be a gyerekek. Ha maradnak üres helyek, az iskola igazgatótanácsa által meghatározott kritériumok alapján fog folytatódni a beiratkozás, amelyek ki lesznek függesztve március 17 után.

Tanulmányi kínálat

• Két tornaterem, két udvar, könyvtár, laboratóriumok, változatos szemléltető eszközök várják a diákokat.
  • Iskolánkban csak délelőtt folyik az oktatás.
  • Az itt végző elemi osztályok előnyben részesülnek az V. osztályba való bejutáskor.
  • Tanulmányaikat anyanyelvükön folytathatják a XII. osztály befejezéséig.
  • Választott tantárgyainkat a gyerekek és szülők igényeihez igazítjuk. Angol, német, francia, olasz, japán nyelveket oktatnak tanáraink.
  • Hétköznapjainkat kirándulásokkal, versenyekkel, előadásokkal, iskolanapok szervezésével, játékos tanítási módszerekkel tesszük változatossá.
pdf Első osztályos teszt 2008-2009 (34 letöltés)

KOLLÉGIUM NAPOK 2011

• Kezdőlap

Az Unirea Nemzeti Kollégium iskolanapjai… hagyománnyá vált időszak, alkalom az unireás eszményről való elmélkedésre: odafigyelés az ÉRTÉKre. A nevelés hozzájárulásával az érték évről évre szépen épül azokkal a generációkkal, amelyek egy időre itt honosodnak meg az UNIREAban. Felépítése minden évben új formát és színt ölt, meghatározva azt a „valamit”, amelyre folyamatosan törekszünk.

Mindenkinek- tanároknak, diákoknak és szülőknek- kívánom, hogy AZ UNIREÁS SZELLEM, TELJES ÖSSZETETTSÉGÉBEN ÉS SZÉPSÉGÉBEN, LELKESÍTSEN MOST ÉS MINDÖRÖKKÉ.

Matematika verseny 2010

• Események › Matematika verseny 2010

között került megrendezésre az Alexandru Papiu Ilarian Megyeközi Matematika Verseny, ahol a mi iskolánkat, az Unirea Nemzeti Kollégiumot egy 16 fős diákcsoport képviselte.

Gólyabál 2010

• Galériák › 2010-2011 › Gólyabál 2010

Az Unirea Nemzeti Kollégium 2010-es gólyabáljára a marosvásárhelyi Nemzeti Színház nagytermében került sor -én, „A 30-as évek illata” témával. A gólyabál zsűrijét képező tanárok Brandner Judit Emőke, dr. Budea Beatrice, Csutak Attila, Mureşan Adina, valamint Grozescu Veronica diákok voltak. A zsűri elnőke Becze Nicolae tanár volt. Résztvevő diákjaink a következők voltak: Apofoian Roxana, Badiu Daria, Bonta Vlad, Ciota Cristina, Croitor Antonela, Costa Bianca, Drăgan Teofil, Iacob Ramona, Kozak David, Maier Mihai, Maior David, Magos István, Mănişor Alexandru, Molnar Anca, Stef Norbert és Vultur Oana. Nyerteseik voltak: Miss Gólya 2010 Molnar Anca és Mister Gólya 2010 Kozak David.

Ballagási ünnepély 2010

• Galériák › 2009-2010 › Ballagási ünnepély 2010

A marosvásárhelyi Unirea Nemzeti Kollégium végzős osztályainak záróünnepélyét a Sportcsarnokban tartották -én. Az Unirea Nemzeti Kollégium 2010-es végzős osztályai és osztályfőnökei: XII. A (Matematika-Informatika) – Lupaescu Manuela, XII. B (Természettudomány) – Kiss-Bujáki Ildikó, XII. C (Matematika-Informatika) – Someşan Cristina Ligia, XII. D (Természettudomány) – Pop Florin és Poruţiu Emanuela Cristina, XII. E (Filológia) – Pui Laura Alexandra, XII. F (Társadalomtudomány) – Moldovan Rodica, XII. G (Társadalomtudomány) – Farkas Iván.

Országos Olimpiászok 2009-2010

• Események › Országos Olimpiászok 2010

Táblázat a marosvásárhelyi Unirea Nemzeti Kollégium 2009-2010-es tanév olimpiászainak országos szakaszán résztvevő diákjaival. A résztvevő diákok szakok szerinti elosztása: Matematika-Informatika 7, Természettudomány 4, Társadalomtudomány 4, Filológia 3 és Gimnázium 4.

Web csapat

• Információk › Web csapat

Az oldal a mi intézményünk, a marosvásárhelyi Unirea Nemzeti Kollégium weboldalának a fejlesztőit mutatja be. Köszönettel tartozunk továbbra minden kollegának, diáknak aki még hozzájárult e weblap fejlesztéséhez.

Kiválóság díjak 2010

• Események › Kiválóság díjak 2010

Táblázatok a marosvásárhelyi Unirea Nemzeti Kollégium 2009-2010-es tanévben Kiválóság Díjjal jutalmazott diákjaival. Ezeket a díjakat évente adják át az Unirea Nemzeti Kollégium napjain. A táblázatok betűrendi sorrendbe vannak rendezve. 28 díjat ítéltek oda a következő kategóriákra: Tudományos kiválóság 14 diák, Művészi kiválóság 9 diák, Sportolói kiválóság 3 diák, valamint Hűség az iskolához 2 diák.

Kollégium napok 2010

• Galériák › 2009-2010 › Kollégium Napok 2010

A Kollégium évfordulója… 10 év Kollégium! Sok? Kevés? Ezt az időt a fiatalság lendületével és lelkesedésével, a siker tudatában töltöttük el. Az europai nyítás, az iskolai eredmények, teljesítmények, a napi sikerek, elismerések teszik számunkra egyedivé és felejthetetlenné ezt az időszakot. Hálával gondolok az Unirea Nemzeti Kollégium diákjaira és tanáraira, akik meghatározzák és alakítják az unireás szellemet. Köszönöm nekik.

Alumni tanárok

• Alumni › Alumni tanárok

A táblázat a marosvásárhelyi Unirea Nemzeti Kollégium tanárainak és volt tanárainak kapcsolat adatait (Szak és E-mail) mutatja be.

mecsigla O K MOktatási Minisztérium

Marosvásárhely Unirea Nemzeti Kollégium Románia