Pagina Noutăţi a Colegiului Naţional „Unirea” listează mesaje scurte, pagini noi adăugate, modificări făcute asupra unor pagini deja existente. Mesajele sunt afişate în ordine invers cronologică, 10 mesaje pe pagină. Număr pagini: 53, număr mesaje: 527.

Examene de diferență

La avizierul școlii se poate consulta lista nominală cu elevii care susțin examene de diferență, precum și disciplinele aferente, din data de , începând cu ora 16:00.

Transfer elevi an școlar 2019-2020

Calendarul susținerii examenelor de diferență pentru anul școlar 2019-2020, NOTĂ! La avizierul școlii se pot consulta listele nominale cu disciplinele la care elevii susțin examene de diferență!

pdf Transfer an școlar 2019-2020 (38 descărcări)

Statistică Bacalaureat 2019

• Evenimente › Statistică Bacalaureat 2019

Statistica Examenului de Bacalaureat sesiunea iunie-iulie 2019 de la Colegiul Naţional „Unirea” din Târgu Mureş. Numărul de elevi participanți pe specializări: Ştiinţe Sociale 63 (35.2%), Ştiinţe ale Naturii 55 (30.7%), Matematică-Informatică 35 (19.6%) și Filologie 26 (14.5%), în total 179.

Transfer elevi an școlar 2019-2020

Calendarul examenelor de diferență și diferențele de susținut în cazul transferurilor pentru anul școlar 2019-2020.

zip Transfer an școlar 2019-2020 (40 descărcări)

Olimpiade Naţionale 2018-2019

• Evenimente › Olimpiade Naţionale 2019

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” care au participat la faza Naţională a diferitelor Olimpiade din anul şcolar 2018-2019. Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări: Matematică-Informatică 9, Ştiinţe ale Naturii 5, Ştiinţe Sociale 3, Filologie 0 și Gimnaziu 3.

Bacalaureat 2019

• Acasă

Prag al maturității, dar și al unui parcurs educațional, examenul de bacalaureat presupune încununarea unui efort susținut.
Transmitem absolvenților claselor a XII-a mult succes și reușită deplină la Examenul național de bacalaureat.

Conducerea Colegiului Național „Unirea”

Repartizare EN Matematică

În atenția elevilor clasei a VIII-a care susțin Evaluarea Națională la Matematică în data de . Accesul elevilor este permis în săli în intervalul orar 8:00 – 8:30. Mult succes!

pdf Repartizare EN Matematică 2019 (41 descărcări)

Repartizare EN Limba şi literatura română

În atenția elevilor clasei a VIII-a care susțin Evaluarea Națională la Limba şi literatura română în data de . Accesul elevilor este permis în săli în intervalul orar 8:00 – 8:30. Mult succes!

pdf Repartizare EN Limba română 2019 (41 descărcări)

Programare competențe lingvistice - proba orală - Liceul Teoretic Dr. Lind

Programarea candidaţilor la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională – Liceul Teoretic Dr. Lind – Câmpenița în data de . Candidaţii repartizaţi în ziua examenului trebuie să prezinte cartea de identitate sau paşaportul. Candidaţii sunt rugaţi să fie prezenţi în săli cu o oră mai devreme decât ora programării!

pdf Repartizare proba C oral 2019 Dr. Lind (40 descărcări)

Programare competențe lingvistice - proba orală

Programarea candidaţilor la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională în data de . Candidaţii repartizaţi în ziua examenului trebuie să prezinte cartea de identitate sau paşaportul. Candidaţii sunt rugaţi să fie prezenţi în săli cu o oră mai devreme decât ora programării!

pdf Repartizare proba C oral 2019 (40 descărcări)