sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Concursul „Simon Petru” 2016

Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2015-2016 (ediţia a XVI-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.

Clasa a V-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Adorjáni JonathanMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
2Ardeleanu AlexRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”-
3Arion Raul DorianRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
4Bajkó EszterMaghiarăLiceul Teologic Romano-Catolic-
5Balog BernadettMaghiarăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
6Baloş AlexiaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
7Barta-Zágoni BernadetteMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
8Basca Denisa MariaRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”-
9Blaga AlexandraRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
10Bugnar TudorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
11Cerghizan TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”MS
12Cetenaş AriRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”-
13Ciocan RăzvanRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
14Ciurba Andrei IoanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
15Culda Mira TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - ReghinMS
16Dan AntoniaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
17Dumbravian Katai IuliaMaghiarăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”MS
18El-Sawy OmarRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”III
19Fazakas NoémiMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
20Florescu AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
21Forró-Bathó Eszter AnnaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
22Frandes RazvanRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-
23Fülöp Ovidiu IoanRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” – Reghin-
24Furdui SrefanRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
25Fusaru MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
26Găbudean CristinaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
27Gorea DenisaRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
28Grama RuxandraRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”-
29György KatalinMaghiarăLiceul Teologic Romano-Catolic-
30Hancu AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
31Hoffmann IsabelaRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”-
32Horga IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
33Hurubă TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”II
34Irimie Bogdan CristianRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”-
35Istrate OctavianRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”-
36Iurian DenisaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”I
37Kiss TamásMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
38Kiss TamásMaghiarăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”-
39Lascau AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - LuduşMS
40Malau AndaRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”MS
41Mărginean GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
42Matea Ramona CristinaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
43Merdar MariaRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”-
44Moldovan PetraRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
45Moldovan-Ştefan IustinRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
46Mureşan VictorRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
47Nagy FerencMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
48Nagy ZsuzsaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”MS
49Naşca AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
50Naşca Mădălina CristinaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
51Negruşa PaulRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
52Nemes MaraRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”MS
53Nevodar PatriciaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-
54Nistor ValentinRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
55Oláh LorándRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
56Oltean ElisaRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”M
57Oltean IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”MS
58Oprea DianaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
59Peţan Ioana NicoletaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
60Rădean MariaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
61Rémán AttilaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
62Rus IanisRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
63Rusu IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
64Rusu Mara CristinaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
65Săliştean Andreea LorenaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
66Szántó Sándor NorbertMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
67Szász RékaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
68Tompea LucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
69Trif AmaliaRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
70Ugran Radu AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
71Vajda PeterMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”-
72Vasiu AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
73Virág Linda KarolaMaghiarăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
74Vlad Andreea RianaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
75Vultur CristianRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ceuşianu” - Reghin-
76Zaharie Andreea MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” – Reghin-
77Zidărescu Alexia MaraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-

Clasa a VI-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Albert Gőző ElödRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
2Antal SzabolcsMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
3Antal SzilárdMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
4Apas Sevda YaseminRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
5Avram AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”-
6Bartoş TamaraMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
7Bató KatalinMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
8Benkő SzilárdMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
9Bologa EduardMaghiarăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
10Butnar DragoşRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
11Chiper LeonRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut-
12Cîmpean MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”II
13Cîndea AnaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
14Costea AlexandruRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
15Crihalmeanu TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
16Dogariu-Baciulescu Bogdan AndreiRomânăLiceul Teoretic „Omega”-
17Dordea DanielaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut-
18Duca Mara AntoniaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
19Dulau BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
20Fodor AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
21Fülöp Bernadett TimeaMaghiarăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
22Furnea Bianca IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
23Găbureac DianaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa” M
24Ghiurca BiancaRomânăŞcoala Gimnazială - Şăulia-
25Grama IonutRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
26Guta RăzvanRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
27Henter SzendeMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
28Kacsó Chris SándorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
29Kis AnitaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
30Kodori Andrea SzidoniaMaghiarăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
31Laszlo AngelaMaghiarăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
32László DorottyaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
33Lázár BalázsMaghiarăLiceul Teologic Romano-Catolic-
34Linca SilviuRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
35Maier AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială - Şăulia-
36Maier AnaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
37Manoilă DragoşRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
38Mare Bogdan RareşRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
39Márton ÁronMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
40Moldovan SilviuRomânăŞcoala Gimnazială - Şăulia-
41Mora EmmaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
42Nicuşan TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială - Şăulia-
43Ognean Mihnea RomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ceuşianu” - Reghin-
44Ojog AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
45Oprişor MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
46Piri SzilviaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa” III
47Pirlea BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-
48Pop BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
49Pop Maria AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncraiu de Mureş M
50Pop PetruRomânăŞcoala Gimnazială - Şăulia-
51Pop RalucaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut-
52Pop RobertRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
53Prodan AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
54Puşcaş AdelinaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
55Raţiu FlaviuRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut-
56Roman HoraţiuRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
57Şandru Kara MedeeaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
58Şeulean DragoşRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut-
59Şomfălean RareşRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncraiu de Mureş -
60Stan AndraRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
61Stoica NataliaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
62Szabo IrinelRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
63Szabó JuliaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
64Székely DávidMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
65Szilágyi BotondMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
66Szilágyi Karina BeatrixMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
67TamaŞ Maria MagdalenaRomânăŞcoala Gimnazială - CrăieŞti-
68Tătărău OanaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
69Toma AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Europa” -
70Tudor MihneaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
71Vlad AntoniaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
72Vultur MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
73Zurgalău RareşRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-

Clasa a VII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Anca GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
2Ardelean AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
3Baciu Andrei MarianRomânăŞcoala Gimnazială - Nazna-
4Balogh AdamMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
5Borsan AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
6Buzan Roxana CătălinaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
7Chelărescu MaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
8Ciuchina Szabo RalucaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”III
9Degeu VladRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
10Demeter BoglárkaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
11Dinea MarkMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
12Găurean AndreiRomânăŞcoala Gimnazială - CrăieŞti-
13Györke Tudor FranciscMaghiarăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” – Reghin-
14Hegyi IuliaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
15Imre TamásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
16László ZsuzsaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
17Ludescher JúliaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
18Moldovan SoranaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
19Mureşan SabinaRomânăŞcoala Gimnazială - Şăulia-
20Nemeş MagdaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
21Nicuşan TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
22Paşcu Andreea ClaudiaRomânăŞcoala Gimnazială – Nazna-
23Popa CarlaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
24Puskás NoémiMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
25Racoţi StelianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
26Sălagean BrianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
27Şamşudean LarisaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
28Şerban SebastianRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
29Şuteu Adrian SebastianRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncraiu de Mureş -
30Szekeres KingaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
31Tătar IarinaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
32Vad AvarMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-

Clasa a VIII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Bentea BogdanRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
2Cămărăşan AnaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
3Ceontea VladRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
4Cojocariu VicenţiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
5Colceriu CarmenRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
6Coşarcă IonuţRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
7Creţa CristianRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
8Dicui FlorinRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-
9Feşteu CătălinRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-
10Florea CiprianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
11Gorea TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-
12Horga MirunaRomânăColegiul Naţional „Unirea”III
13Huciu Iris DianaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”I
14Istrate AlinaRomânăŞcoala Gimnazială - Şăulia-
15Jakab EteleMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
16Keresztes BelaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
17Kiss Imre DávidMaghiarăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
18Kovács PaulRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
19Lăcătuş Alex ÁrpádRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
20Lăcătuş CarlaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
21Marc Dalia AureliaRomânăŞcoala Gimnazială Nicolae Bălcescu-
22Marcu HoreaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
23Moldovan RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
24Mózsa AttilaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
25Neamt AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială - Şăulia-
26Oprea Florin OctavianRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
27Oprea TerezaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
28Racheriu NicolaeRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
29Radu DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-
30Savu CosminRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
31Simerea MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
32Şuteu NicolaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
33Szabó Dóra RenátaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
34Toncean MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
35Turony EvelynMaghiarăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
36Urzică TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
37Vultur IrinaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ceuşianu” - Reghin-

Clasa a IX-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Costea AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
2Damó FerencMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
3Feier TeodoraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
4Ferencz DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
5Greab AlexRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
6Istrate TamaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
7Macean MariusRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
8Micliuc DanielRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
9Péntek Balázs ZsoltMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
10Péter Anna FanniMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
11Pilca TudorRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
12Portik ÁbelMaghiarăLiceul Tehnologic „Domokos Kázmér” - SovataII
13Purcar DavidRomânăColegiul Naţional „Unirea”I
14Rusu CasianRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara-
15Ţânţ RareşRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara-
16Văsieşiu VictorRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
17Vasiliu DragoşRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
18Vlasiu FlaviusRomânăColegiul Naţional „Unirea”III

Clasa a IX-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Benedek BiankaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
2Cioloca IoanaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
3Dodoşi AlexandraRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
4Hârşan MihneaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
5Kis CsengeMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”III
6Maiorescu AnemonaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
7Muntean CarlaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
8Peter SarahRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
9Pop AndreiRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
10Sarban DenisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
11Zalányi Eszter BorókaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”I

Clasa a X-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Balázs RebekaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
2Blaga BogdanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
3Bor AndreeaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
4Bucur CristinaRomânăColegiul Naţional „ Mircea Eliade” - Sighişoara-
5Ciurba AndreiRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
6Dîca Mihai AntonioRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara-
7Făgăraş ArianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
8Felegean SebastianRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara-
9Hilbert DenisRomânăColegiul Naţional „Unirea”III
10Jakó EvelinMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
11Köllő MagorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
12Mehedin BogdanRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara-
13Moldovan AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
14Moldovan RaulRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
15Sonea OvidiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
16Tenie AndaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II

Clasa a X-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Băcilă VicenţiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
2Bucoş AlexandraRomânăColegiul Naţional „Unirea”II
3Constantea TeodorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
4Ghira DianaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
5Marcu OvidiuRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
6Mesaroş BogdanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
7Moldovan CezaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
8Moldovan DianaRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”-
9Nagy ŞtefanRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”III
10Păcurar Bogdan EmilRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”-
11Pogăcean SilviuRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”-
12Suciaghi BogdanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
13Totolici AlexRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”-

Clasa a XI-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Băjan VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
2Bende Csilla BoglárkaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
3Buna-Mărginean AlexRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
4Gál RóbertMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
5Gherman FilipRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
6Harhoi RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
7Hârşan SabinRomânăColegiul Naţional „Unirea”III
8Keresztes LeventeMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
9Oprea MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
10Pantea CălinRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - ReghinM
11Petres Botond ZoltánMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
12Sas CosminRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
13Szabó Ágnes KrisztaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M

Clasa a XI-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Aszalos SzilviaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
2Boier GeorgeRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
3Chirteş AndraRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
4Ciurba AntoniaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
5Dălălău Rus AdrianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
6Frandeş Sorana DenisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
7Gliga CristianRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
8Micu AndreaRomânăColegiul Naţional „Unirea”III
9Orosfoian Andreea MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
10Tătar AndradaRomânăColegiul Naţional „Unirea”I
11Tătar CristianRomânăColegiul Naţional „Unirea”M

Clasa a XII-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Florea CătălinRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
2Hârşan DianaRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - SighişoaraM
3Osztián Pálma RózáliaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”III
4Sabău VladRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I

Clasa a XII-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Berbecaru AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”II
2Berecki BarbaraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
3Cezar AlexandruRomânăColegiul Naţional „ Mircea Eliade” - Sighişoara -
4Cezar OanaRomânăColegiul Naţional „ Mircea Eliade” - Sighişoara-
5Coprean AndreaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
6Dorcioman RareşRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
7Fosztó MátyásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
8Iclănzan CosminRomânăColegiul Economic Transilvania-
9Jakab IstvánMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”I
10Lixandru BiancaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
11Todoran AdrianRomânăColegiul Economic Transilvania-
zip Subiecte şi bareme „Simon Petru” 2016 (184 descărcări)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România