sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Olimpiade Naţionale 2013-2014

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, care au participat la faza Naţională a Olimpiadelor din anul şcolar 2013-2014. Tabelul se poate sorta după coloana Nume, Clasa, Disciplina sau Profesor.

Nr.NumeClasaDisciplinaLocProfesor
1Moldovan Diana LaviniaXI ALimba românăParticipareBlaga Anca Claudia
2Cernat DianaXII AŞtiinţele PământuluiMenţiuneBranea / Lazin
3Şamsudean Larisa CristinaV ALimba românăParticipareCheţan Maria
4Rusu AndreeaVII ACultură / SpiritualitateParticipareCheţan / Florea
5Moga Anca IoanaX AChimieParticipareCimpoi Stela
6Moldovan Andreea CristinaXI DChimieParticipareCimpoi Stela
7Cojocaru VicenţiuVI AMatematicăMedalie de argintComşa Maria Letiţia
8Georgescu SabinaX AMatematicăMedalie de bronzComşa Maria Letiţia
9Mureşan BogdanXI AInformaticăParticipareCsifó László Loránd
10Ştefan SebastianXI AInformaticăParticipareCsifó László Loránd
11Cândea Oana VeronicaIX CReligieParticipareFlorea Iuliu
12Pop Ştefania LauraX CReligiePremiu specialFlorea Iuliu
13Ujică AlexandraIX EIstorieParticipareLaţa Marioara
14Blaga Cristian IoanX AInformaticăParticipareMărginean Manuela
15Chiorean Tudor OctavianIX AInformaticăMedalie de argintMărginean Manuela
16Moldovan AndreiX AInformaticăMedalie de argintMărginean Manuela
17Rad EmanuelXII AInformaticăParticipareMărginean Manuela
18Tolan CristianX AInformaticăParticipareMărginean Manuela
19Toşa AndreiIX AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
20Cernat DianaXII AGeografieParticipareMarin Marius Sebastian
21Umbrărescu Cosmin ŞtefanXI ALimba germanăMenţiuneMatiş Laura
22Niţă Dan LucianVIII AIstorieParticiparePaşca Simion Mihai
23Vlasiu FlaviusVII AFizicăMedalie de bronzPop Monica
24Corbet-Nits AndreiXII ALimba englezăParticiparePoruţiu / Costea
25Chertes Radu NicolaeXII DLogicăParticipareRad Mihaela Sorina
26Boca Alexandra ŞtefanaXI ALimba francezăParticipareRus Laura
27Mkrtchyan ElenaIX ALimba francezăParticipareRus Laura
28Chelărescu Paul ConstantinXI AŞtiinţele PământuluiParticipareSuciu / Pop
29Văsieşiu VictorVII ASport şcolar / ŞahParticipareTudose Virgiliu
30Morar AndreeaXI ELimba latinăParticipareZidărescu Ioana
31Ploscar Camelia DenisaIX ELimba latinăParticipareZidărescu Ioana

Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări (2013-2014)

Legendă specializări 2013-2014
 Matematică-Informatică (19)
 Ştiinţe ale Naturii (2)
 Ştiinţe Sociale (1)
 Filologie (3)
 Gimnaziu (6)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România