sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Olimpiade Naţionale 2011-2012

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, care au participat la faza Naţională a Olimpiadelor din anul şcolar 2011-2012. Tabelul se poate sorta după coloana Nume, Clasa, Disciplina sau Profesor.

Nr.NumeClasaDisciplinaLocProfesor
1Loghin Andreea CarlaVIII ALimba românăMenţiuneBândilă Melania
2Băjan IoanaXII AChimieMenţiuneCimpoi Stela
3Cîmpeanu Oana MariaX AChimieMenţiuneCimpoi Stela
4Georgescu SabinaVIII AMatematicăMedalie de bronzComşa Maria Letiţia
5Cristescu LiviuXI AInformaticăMedalie de bronzCsifó László Loránd
6Fărcaş IonuţXI AInformaticăMedalie de bronzCsifó László Loránd
7Moşneag Ioana EmiliaIX CIstorieParticipareLaţa Marioara
8Suciu EusebiuX EInformatică aplicatăParticipareMărginean Manuela
9Umbrărescu Cosmin ŞtefanIX ALimba germanăII/MenţiuneMatiş Laura
10Vultur OanaX CLimba germanăMenţiuneMatiş Laura
11Natea Liviu AdrianXII DGeografieParticipareMoldovan Rodica
12Florea Mădălina LaviniaXII EIstorieParticiparePaşca Simion Mihai
13Gherman Anda VeronicaIX CBiologieParticiparePogăcean Daniela
14Roşianu FlaviaXII ABiologiePremiu specialPogăcean Daniela
15Cîmpeanu Oana MariaX AŞtiinţele PământuluiParticiparePogăcean / Lazin
16Cernat DianaX AGeografieParticiparePop Florin
17Pişcu VladIX AFizicăParticiparePop Monica
18Corbet-Nits AndreiX ALimba englezăParticiparePoruţiu / Năznean
19Moldovan Diana LaviniaIX ALimba românăParticiparePui Laura Alexandra
20Cimpoieru AndreeaX CBiologieParticipareSuciu Stanca
21Văcar Anda ValeriaXI ABiologieParticipareSuciu Stanca
22Morar AndreeaIX ALimba latinăMenţiuneZidărescu Ioana
23Popa BiancaVIII ALimba latinăPremiu specialZidărescu Ioana
24Şeulean Andreea CosminaX ELimba latinăPremiu specialZidărescu Ioana

Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări (2011-2012)

Legendă specializări 2011-2012
 Matematică-Informatică (13)
 Ştiinţe ale Naturii (4)
 Ştiinţe Sociale (1)
 Filologie (3)
 Gimnaziu (3)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România