sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Olimpiade Naţionale 2010-2011

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, care au participat la faza Naţională a Olimpiadelor din anul şcolar 2010-2011. Tabelul se poate sorta după coloana Nume, Clasa, Disciplina sau Profesor.

Nr.NumeClasaDisciplinaLocProfesor
1Széles SzabolcsX ALimba englezăParticipareBaciu-Marinescu / Mureşan
2Fărcaş IonuţX ASport şcolar / ŞahParticipareBakó Aliz Tünde
3Ilovan Mara ConstantinaVI ALimba românăMenţiuneBândilă Melania
4Loghin Andreea CarlaVII ALimba românăParticipareBândilă Melania
5Goia Oltea CălinaX DLimba francezăMenţiuneBerku Diana
6Ola Diana RuxandraXII ELimba francezăIIIBerku Diana
7Crişan AndradaX CMatematicăMenţiuneBlaga Cristinel
8Vultur OanaIX ALimba germanăIII/MenţiuneBoar Teodora
9Csibi Kriszta ZsuzsánnaV BLimba maghiarăParticipareBrandner Judit Emőke
10Băjan IoanaXI AChimieMenţiuneCimpoi Stela
11Cîmpeanu Oana MariaIX AChimieMenţiuneCimpoi Stela
12Berindeie DanielXII DMatematicăMenţiuneComşa Maria Letiţia
13Georgescu SabinaVII AMatematicăParticipareComşa Maria Letiţia
14Cristescu LiviuX AInformaticăParticipareCsifó László Loránd
15Cloanţă Andreea MarilenaIX CReligieParticipareFlorea Iuliu
16Pasidea Julia GeorgianaX ELimba francezăMenţiuneLuca Iulia
17Rad EmanuelIX AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
18Natea Liviu AdrianXI DGeografiePremiu specialMoldovan Rodica
19Gliga MaximilianXI CLimba germanăINăznean Andreea Romana
20Chibulcutean DianaXI EIstorieParticiparePaşca Simion Mihai
21Oltean Dragoş IoanXII FIstorieMenţiunePaşca Simion Mihai
22Corbet-Nits AndreiIX ALimba francezăMenţiunePenzeş Maria
23Cîmpeanu Oana MariaIX ABiologieMenţiunePogăcean Daniela
24Grebenişan Maria AndreeaXII DBiologieParticiparePogăcean Daniela
25Roşianu FlaviaXI ABiologieIPogăcean Daniela
26Băjan IoanaXI AŞtiinţele PământuluiParticiparePogăcean / Pop
27Moga Maria AlexandraXI AŞtiinţele PământuluiParticiparePogăcean / Pop
28Cernat DianaIX AGeografieIIIPop Florin
29Gliga Paula MariaX AGeografieParticiparePop Florin
30Corbet-Nits AndreiIX ALimba englezăMenţiunePoruţiu / Năznean
31Romonţi MaraXI DPsihologieParticipareRus Vasile
32Cormoş Adelina MariaX ABiologieParticipareSuciu Stanca
33Matei AdrianVII ABiologieMenţiuneSuciu Stanca
34Horea Horea ŞtefanVII AŞtiinţe pentru JunioriParticipareSuciu / Lazin
35Boţan MateiXI CŞtiinţele PământuluiParticipareSuciu / Lazin
36Nicoară MădălinaIX ELimba latinăMenţiuneZidărescu Ioana
37Sabău Iulia OanaIX ELimba latinăMenţiuneZidărescu Ioana
38Şeulean Andreea CosminaIX ELimba latinăMenţiuneZidărescu Ioana

Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări (2010-2011)

Legendă specializări 2010-2011
 Matematică-Informatică (15)
 Ştiinţe ale Naturii (6)
 Ştiinţe Sociale (5)
 Filologie (6)
 Gimnaziu (6)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România