sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Olimpiade Naţionale 2008-2009

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, care au participat la faza Naţională a Olimpiadelor din anul şcolar 2008-2009. Tabelul se poate sorta după coloana Nume, Clasa, Disciplina sau Profesor.

Nr.NumeClasaDisciplinaLocProfesor
1Ola Diana RuxandraX ELimba englezăParticipareBaciu-Marinescu / Mureşan
2Loghin Andreea CarlaV ALimba românăParticipareBândilă Melania
3Pop Anca MariaV ALimba românăMenţiuneBândilă Melania
4Imre EszterXII GLimba maghiarăMenţiuneBrandner Judit Emőke
5Băjan IoanaIX AChimieMenţiuneCimpoi Stela
6Turc LaviniaXII CChimieParticipareCimpoi Stela
7Radu Adina MariaVI AMatematicăParticipareCioban Liana
8Imre EszterXII GFilosofieParticipareCsiki Huba
9Cioban Dorina OanaXII CReligieParticipareFlorea Iuliu
10Derzsi ZoltánXII GLimba germanăParticipareGergely Ildikó
11Haneş Oana AlexandraIX DIstoriePremiu specialLaţa Marioara
12Roatiş-Cheţan ElianaXI EIstorieParticipareLaţa Marioara
13Cîmpeanu Oana MariaVII AFizicăParticipareLazin Cristina
14Hóka TimeaXII BLimba maghiarăMenţiuneMurvai Béla
15Cîmpeanu Oana MariaVII AMatematicăParticipareNuţ Gabriela
16Miron RaulXI AMatematicăParticipareNuţ Gabriela
17Oltean Dragoş IoanX FIstorieParticiparePaşca Simion Mihai
18Daroczi SandraXII ELimba francezăIIIPenzeş Maria
19Cristian Flavia BiancaXII ABiologieLotPogăcean Daniela
20Grebenişan Maria AndreeaX DBiologieParticiparePogăcean Daniela
21Mihalache Ioana CătălinaXII ABiologieParticiparePogăcean Daniela
22Roşianu FlaviaIX ABiologieMenţiunePogăcean Daniela
23Ceuşan AlinaX ELimba românăParticiparePopa Raluca
24Pui Carmen AndreeaXII FPsihologieParticipareRus Vasile
25Petculescu CarinaIX AMatematicăParticipareŞoldea Dora
26Tăbăcar MirceaX AMatematicăParticipareŞoldea Dora
27Cocian MirunaX ELimba latinăPremiu specialZidărescu Ioana
28Florea Mădălina LaviniaIX ELimba latinăPremiu specialZidărescu Ioana
29Ştefan AndreeaXI ELimba latinăMenţiuneZidărescu Ioana

Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări (2008-2009)

Legendă specializări 2008-2009
 Matematică-Informatică (7)
 Ştiinţe ale Naturii (4)
 Ştiinţe Sociale (6)
 Filologie (7)
 Gimnaziu (5)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România