sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Olimpiade Naţionale 2013-2014

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, care au participat la faza Naţională a Olimpiadelor din anul şcolar 2013-2014. Tabelul se poate sorta după coloana Nume, Clasa, Disciplina sau Profesor.

Nr.NumeClasaDisciplina LocProfesor
1Moga Anca IoanaX AChimieParticipareCimpoi Stela
2Moldovan Andreea CristinaXI DChimieParticipareCimpoi Stela
3Rusu AndreeaVII ACultură / SpiritualitateParticipareCheţan / Florea
4Vlasiu FlaviusVII AFizicăMedalie de bronzPop Monica
5Cernat DianaXII AGeografieParticipareMarin Marius Sebastian
6Blaga Cristian IoanX AInformaticăParticipareMărginean Manuela
7Chiorean Tudor OctavianIX AInformaticăMedalie de argintMărginean Manuela
8Moldovan AndreiX AInformaticăMedalie de argintMărginean Manuela
9Mureşan BogdanXI AInformaticăParticipareCsifó László Loránd
10Rad EmanuelXII AInformaticăParticipareMărginean Manuela
11Ştefan SebastianXI AInformaticăParticipareCsifó László Loránd
12Tolan CristianX AInformaticăParticipareMărginean Manuela
13Toşa AndreiIX AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
14Niţă Dan LucianVIII AIstorieParticiparePaşca Simion Mihai
15Ujică AlexandraIX EIstorieParticipareLaţa Marioara
16Corbet-Nits AndreiXII ALimba englezăParticiparePoruţiu / Costea
17Boca Alexandra ŞtefanaXI ALimba francezăParticipareRus Laura
18Mkrtchyan ElenaIX ALimba francezăParticipareRus Laura
19Umbrărescu Cosmin ŞtefanXI ALimba germanăMenţiuneMatiş Laura
20Morar AndreeaXI ELimba latinăParticipareZidărescu Ioana
21Ploscar Camelia DenisaIX ELimba latinăParticipareZidărescu Ioana
22Moldovan Diana LaviniaXI ALimba românăParticipareBlaga Anca Claudia
23Şamsudean Larisa CristinaV ALimba românăParticipareCheţan Maria
24Chertes Radu NicolaeXII DLogicăParticipareRad Mihaela Sorina
25Cojocaru VicenţiuVI AMatematicăMedalie de argintComşa Maria Letiţia
26Georgescu SabinaX AMatematicăMedalie de bronzComşa Maria Letiţia
27Cândea Oana VeronicaIX CReligieParticipareFlorea Iuliu
28Pop Ştefania LauraX CReligiePremiu specialFlorea Iuliu
29Văsieşiu VictorVII ASport şcolar / ŞahParticipareTudose Virgiliu
30Cernat DianaXII AŞtiinţele PământuluiMenţiuneBranea / Lazin
31Chelărescu Paul ConstantinXI AŞtiinţele PământuluiParticipareSuciu / Pop

Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări (2013-2014)

Legendă specializări 2013-2014
 Matematică-Informatică (19)
 Ştiinţe ale Naturii (2)
 Ştiinţe Sociale (1)
 Filologie (3)
 Gimnaziu (6)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România