sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Olimpiade Naţionale 2010-2011

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, care au participat la faza Naţională a Olimpiadelor din anul şcolar 2010-2011. Tabelul se poate sorta după coloana Nume, Clasa, Disciplina sau Profesor.

Nr.NumeClasaDisciplina LocProfesor
1Cîmpeanu Oana MariaIX ABiologieMenţiunePogăcean Daniela
2Cormoş Adelina MariaX ABiologieParticipareSuciu Stanca
3Grebenişan Maria AndreeaXII DBiologieParticiparePogăcean Daniela
4Matei AdrianVII ABiologieMenţiuneSuciu Stanca
5Roşianu FlaviaXI ABiologieIPogăcean Daniela
6Băjan IoanaXI AChimieMenţiuneCimpoi Stela
7Cîmpeanu Oana MariaIX AChimieMenţiuneCimpoi Stela
8Cernat DianaIX AGeografieIIIPop Florin
9Gliga Paula MariaX AGeografieParticiparePop Florin
10Natea Liviu AdrianXI DGeografiePremiu specialMoldovan Rodica
11Cristescu LiviuX AInformaticăParticipareCsifó László Loránd
12Rad EmanuelIX AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
13Chibulcutean DianaXI EIstorieParticiparePaşca Simion Mihai
14Oltean Dragoş IoanXII FIstorieMenţiunePaşca Simion Mihai
15Corbet-Nits AndreiIX ALimba englezăMenţiunePoruţiu / Năznean
16Széles SzabolcsX ALimba englezăParticipareBaciu-Marinescu / Mureşan
17Corbet-Nits AndreiIX ALimba francezăMenţiunePenzeş Maria
18Goia Oltea CălinaX DLimba francezăMenţiuneBerku Diana
19Ola Diana RuxandraXII ELimba francezăIIIBerku Diana
20Pasidea Julia GeorgianaX ELimba francezăMenţiuneLuca Iulia
21Gliga MaximilianXI CLimba germanăINăznean Andreea Romana
22Vultur OanaIX ALimba germanăIII/MenţiuneBoar Teodora
23Nicoară MădălinaIX ELimba latinăMenţiuneZidărescu Ioana
24Sabău Iulia OanaIX ELimba latinăMenţiuneZidărescu Ioana
25Şeulean Andreea CosminaIX ELimba latinăMenţiuneZidărescu Ioana
26Csibi Kriszta ZsuzsánnaV BLimba maghiarăParticipareBrandner Judit Emőke
27Ilovan Mara ConstantinaVI ALimba românăMenţiuneBândilă Melania
28Loghin Andreea CarlaVII ALimba românăParticipareBândilă Melania
29Berindeie DanielXII DMatematicăMenţiuneComşa Maria Letiţia
30Crişan AndradaX CMatematicăMenţiuneBlaga Cristinel
31Georgescu SabinaVII AMatematicăParticipareComşa Maria Letiţia
32Romonţi MaraXI DPsihologieParticipareRus Vasile
33Cloanţă Andreea MarilenaIX CReligieParticipareFlorea Iuliu
34Fărcaş IonuţX ASport şcolar / ŞahParticipareBakó Aliz Tünde
35Horea Horea ŞtefanVII AŞtiinţe pentru JunioriParticipareSuciu / Lazin
36Băjan IoanaXI AŞtiinţele PământuluiParticiparePogăcean / Pop
37Boţan MateiXI CŞtiinţele PământuluiParticipareSuciu / Lazin
38Moga Maria AlexandraXI AŞtiinţele PământuluiParticiparePogăcean / Pop

Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări (2010-2011)

Legendă specializări 2010-2011
 Matematică-Informatică (15)
 Ştiinţe ale Naturii (6)
 Ştiinţe Sociale (5)
 Filologie (6)
 Gimnaziu (6)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România