sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Olimpiade Naţionale 2011-2012

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, care au participat la faza Naţională a Olimpiadelor din anul şcolar 2011-2012. Tabelul se poate sorta după coloana Nume, Clasa, Disciplina sau Profesor.

Nr.NumeClasa DisciplinaLocProfesor
1Georgescu SabinaVIII AMatematicăMedalie de bronzComşa Maria Letiţia
2Loghin Andreea CarlaVIII ALimba românăMenţiuneBândilă Melania
3Popa BiancaVIII ALimba latinăPremiu specialZidărescu Ioana
4Moldovan Diana LaviniaIX ALimba românăParticiparePui Laura Alexandra
5Morar AndreeaIX ALimba latinăMenţiuneZidărescu Ioana
6Pişcu VladIX AFizicăParticiparePop Monica
7Umbrărescu Cosmin ŞtefanIX ALimba germanăII/MenţiuneMatiş Laura
8Gherman Anda VeronicaIX CBiologieParticiparePogăcean Daniela
9Moşneag Ioana EmiliaIX CIstorieParticipareLaţa Marioara
10Cernat DianaX AGeografieParticiparePop Florin
11Cîmpeanu Oana MariaX AŞtiinţele PământuluiParticiparePogăcean / Lazin
12Cîmpeanu Oana MariaX AChimieMenţiuneCimpoi Stela
13Corbet-Nits AndreiX ALimba englezăParticiparePoruţiu / Năznean
14Cimpoieru AndreeaX CBiologieParticipareSuciu Stanca
15Vultur OanaX CLimba germanăMenţiuneMatiş Laura
16Suciu EusebiuX EInformatică aplicatăParticipareMărginean Manuela
17Şeulean Andreea CosminaX ELimba latinăPremiu specialZidărescu Ioana
18Cristescu LiviuXI AInformaticăMedalie de bronzCsifó László Loránd
19Fărcaş IonuţXI AInformaticăMedalie de bronzCsifó László Loránd
20Văcar Anda ValeriaXI ABiologieParticipareSuciu Stanca
21Băjan IoanaXII AChimieMenţiuneCimpoi Stela
22Roşianu FlaviaXII ABiologiePremiu specialPogăcean Daniela
23Natea Liviu AdrianXII DGeografieParticipareMoldovan Rodica
24Florea Mădălina LaviniaXII EIstorieParticiparePaşca Simion Mihai

Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări (2011-2012)

Legendă specializări 2011-2012
 Matematică-Informatică (13)
 Ştiinţe ale Naturii (4)
 Ştiinţe Sociale (1)
 Filologie (3)
 Gimnaziu (3)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România