sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Olimpiade Naţionale 2010-2011

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, care au participat la faza Naţională a Olimpiadelor din anul şcolar 2010-2011. Tabelul se poate sorta după coloana Nume, Clasa, Disciplina sau Profesor.

Nr.NumeClasa DisciplinaLocProfesor
1Csibi Kriszta ZsuzsánnaV BLimba maghiarăParticipareBrandner Judit Emőke
2Ilovan Mara ConstantinaVI ALimba românăMenţiuneBândilă Melania
3Georgescu SabinaVII AMatematicăParticipareComşa Maria Letiţia
4Horea Horea ŞtefanVII AŞtiinţe pentru JunioriParticipareSuciu / Lazin
5Loghin Andreea CarlaVII ALimba românăParticipareBândilă Melania
6Matei AdrianVII ABiologieMenţiuneSuciu Stanca
7Cernat DianaIX AGeografieIIIPop Florin
8Cîmpeanu Oana MariaIX ABiologieMenţiunePogăcean Daniela
9Cîmpeanu Oana MariaIX AChimieMenţiuneCimpoi Stela
10Corbet-Nits AndreiIX ALimba englezăMenţiunePoruţiu / Năznean
11Corbet-Nits AndreiIX ALimba francezăMenţiunePenzeş Maria
12Rad EmanuelIX AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
13Vultur OanaIX ALimba germanăIII/MenţiuneBoar Teodora
14Cloanţă Andreea MarilenaIX CReligieParticipareFlorea Iuliu
15Nicoară MădălinaIX ELimba latinăMenţiuneZidărescu Ioana
16Sabău Iulia OanaIX ELimba latinăMenţiuneZidărescu Ioana
17Şeulean Andreea CosminaIX ELimba latinăMenţiuneZidărescu Ioana
18Cormoş Adelina MariaX ABiologieParticipareSuciu Stanca
19Cristescu LiviuX AInformaticăParticipareCsifó László Loránd
20Fărcaş IonuţX ASport şcolar / ŞahParticipareBakó Aliz Tünde
21Gliga Paula MariaX AGeografieParticiparePop Florin
22Széles SzabolcsX ALimba englezăParticipareBaciu-Marinescu / Mureşan
23Crişan AndradaX CMatematicăMenţiuneBlaga Cristinel
24Goia Oltea CălinaX DLimba francezăMenţiuneBerku Diana
25Pasidea Julia GeorgianaX ELimba francezăMenţiuneLuca Iulia
26Băjan IoanaXI AChimieMenţiuneCimpoi Stela
27Băjan IoanaXI AŞtiinţele PământuluiParticiparePogăcean / Pop
28Moga Maria AlexandraXI AŞtiinţele PământuluiParticiparePogăcean / Pop
29Roşianu FlaviaXI ABiologieIPogăcean Daniela
30Boţan MateiXI CŞtiinţele PământuluiParticipareSuciu / Lazin
31Gliga MaximilianXI CLimba germanăINăznean Andreea Romana
32Natea Liviu AdrianXI DGeografiePremiu specialMoldovan Rodica
33Romonţi MaraXI DPsihologieParticipareRus Vasile
34Chibulcutean DianaXI EIstorieParticiparePaşca Simion Mihai
35Berindeie DanielXII DMatematicăMenţiuneComşa Maria Letiţia
36Grebenişan Maria AndreeaXII DBiologieParticiparePogăcean Daniela
37Ola Diana RuxandraXII ELimba francezăIIIBerku Diana
38Oltean Dragoş IoanXII FIstorieMenţiunePaşca Simion Mihai

Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări (2010-2011)

Legendă specializări 2010-2011
 Matematică-Informatică (15)
 Ştiinţe ale Naturii (6)
 Ştiinţe Sociale (5)
 Filologie (6)
 Gimnaziu (6)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România