sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Concursul „Simon Petru” 2015

Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2014-2015 (ediţia a XV-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.

Clasa a V-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Toşa DavidRomânăColegiul Naţional „Unirea”I
2Gaburean DianaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”II
3Vass PéterMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”III
4Pop Maria AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncraiu de MureşIII
5Szilágyi BotondMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M1
6Câmpean MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M1
7Prodan AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M1
8Zurgalău RareşRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”M2
9Benkő SzilárdMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - ReghinM2
10Şandru Kara MedeeaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”M3
11Tălmăcean MihneaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
12Kocso ChrisRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
13Pop BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
14Vlad AntoniaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
15Ban MihailRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
16Oprişor MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
17Tătărău OanaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
18Guţă RăzvanRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - LuduşMS
19Hadăr AmandaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
20Szabo IrinelRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
21Roman DariaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”MS
22Fodor AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
23Bartos TamaraMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”MS
24Negrea CatalinRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
25Demeter DavidMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
26Gligor AlexRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
27Borşuc Cristina CarminaRomânăŞcoala Gimnazială „Mirona” - Reghin-
28Dulău BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
29Ojog AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
30Tătar LuciaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
31Antal Szilárd LeventeMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
32Ignat Dragoş RomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
33Mánya GellértMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
34Mare BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
35Muntean OctavianRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
36Popa DenisaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
37Puşcaş AdelinaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
38Boier AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
39Furnea BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
40Oltean RareşRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
41Pop Robert CristianRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
42Roman HoraţiuRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
43Stoica Natalia BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
44Toma-Nan GeorgeRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”-
45Albert GyőzőRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
46Şomfălean RareşRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncraiu de Mureş-
47Bucur-Sabău Maria MirabelaRomânăŞcoala Gimnazială „Mirona” - Reghin-
48Cândea Ana SofiaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
49Grama Ionuţ MariusRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
50Linca SilviuRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
51Lircă Carla GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncraiu de Mureş-
52Lungu SaraRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
53Munteanu Tania AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
54Apas Sevda JaseminRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
55Benő ÁkosMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”-
56Bucur MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
57Crişan Denis RăzvanRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
58Boantă Crina JessicaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
59Cseresznyés AndreaMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici-
60Farcaş Georgiana CezaraRomânăŞcoala Gimnazială „Mirona” - Reghin-
61Balogh BotondMaghiarăŞcoala Gimnazială - Eremitu-
62Nagy ViktóriaMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici-
63Precup Şerban MarianRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
64Erdélyi LorándMaghiarăŞcoala Gimnazială - Eremitu-

Clasa a VI-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Borşan AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”I
2Anca GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”II
3Degeu VladRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
4Racoţi StelianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
5Ciuchina Szabo RalucaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M1
6Mătea AugustinRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”M2
7Crişan IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M3
8Moldovan SoranaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”MS
9Imre TamásMaghiarăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”MS
10Hintea PaulaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”MS
11Musat AlinRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
12Iliescu AlexiaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
13Ludescher JúliaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
14Man AlexandruRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
15Buzan CătălinaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
16Boambă Ovidiu VasileRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
17Crişan Diana LoredanaRomânăŞcoala Gimnazială „Mirona” - Reghin-
18Hegyi IuliaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
19Oltean AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
20Tătar IarinaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
21Huza LisandraRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
22Lucaciu DariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
23Maki ZoltánMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
24Nemeş MagdaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
25Loghin ClaudiuRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
26Nicuşan TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
27Béres VinczeMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”-
28Pop DragoşRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
29Şuteu Adrian SebastianRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncraiu de Mureş-
30Chelărescu MaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
31Fekete Hunor CsabaMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
32Ruţa AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
33Suceava RoxanaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
34Bereczki BeátaMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici-
35Kelemen BorostyánMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
36Pápai Csaba ZsoltMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
37Toth TamásMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici-

Clasa a VII-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Oprea TerezaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”I
2Huciu IrisRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”II
3Cojocaru VicenţiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”III
4Horga MirunaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M1
5Benţea BogdanRomânăColegiul Naţional „Unirea”M2
6Florea CiprianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M3
7Cămărăşan AnaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M3
8Oprea Florin OctavianRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - ReghinMS
9Sîrbu VladRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
10Curta DaliaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
11Ceontea VladRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
12Creţa Emil CristianRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
13Urzică TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
14Colceriu CarmenRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
15Lăcătuş CarlaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
16Racheriu NicolaeRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
17Brenduş EmiliaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
18Szabó DóraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
19Lörinczi MátyásMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”-
20Szekernyés PéterMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”-
21Kiss BorbálaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
22Simedrea MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
23Morar CrinaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
24Brustur OtiliaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
25Bucur DenisRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
26Şipoş DariusRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
27Lăcătuş AlexRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
28Moldovan RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
29Savu CosminRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
30Keresztes BélaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
31Bereczki AlpárMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici-
32Raiu DianaMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici-
33Zalányi DávidMaghiarăLiceul Vocaţional de Artă-

Clasa a VIII-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Istrate TamaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”I
2Macean MariusRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”I
3Purcar DavidRomânăLiceul Teoretic „Omega”I
4Moldovan CristianRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”II
5Vasiliu DragoşRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”II
6Zalányi Eszter BorókaMaghiarăLiceul Vocaţional de ArtăIII
7Bîndilă AdrianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
8Slavu VladRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M1
9Peţan PaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M2
10Stoica TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M3
11Borşan RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M3
12Costea AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
13Pop AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
14Coman ClaudiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
15Oprea AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
16Vlasiu FlaviusRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
17Nicoară Marusea IoanaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - LuduşMS
18Barbu AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
19Brudan Ozana FlorinaRomânăŞcoala Gimnazială - Iclandu Mare-
20Comnodean AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
21Péntek Balázs ZsoltMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
22Ferencz DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
23Boér SzidóniaMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici-
24Bozdog Ştefana MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
25Forró Bathó ÁkosMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
26Micliuc DanielRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
27Roman Maria MădălinaRomânăŞcoala Gimnazială - Iclandu Mare-
28László EmőkeMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici-

Clasa a IX-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Tenie AndaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
2Blaga BogdanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
3Moga RaduRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
4Ciurba Andrei IlieRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - ReghinM1
5Moldovan Raul OvidiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”M1
6Sonea OvidiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”M1
7Tomuţ AndreiRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M2
8Köllő MagorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
9Bor AndreeaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
10Făgăraş Andreea ArianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
11Moldovan DragoşRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
12Hilbert DennisRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
13Moldovan Andrei AlinRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-

Clasa a X-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Buna-Mărginean AlexRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
2Oprea MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
3Băjan VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”M1
4Hârşan SabinRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
5Toşa AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
6Balmoş TeodoraRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
7Gherman FilipRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
8Szabó Ágnes KrisztaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
9Harhoi RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”-

Clasa a XI-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Georgescu SabinaRomânăColegiul Naţional „Unirea”I
2Florea CătălinRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
3Sabău VladRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
4Osztián PálmaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
5Máthé OrsolyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
6Olteán-Péter BorókaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-

Clasa a XII-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Şerban ŞtefanaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - ReghinI
2Kucsván ZsoltMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”II
3Pişcu VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”II
4Nagy DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”III
5Mureşan RaulRomânăColegiul Naţional „Unirea”M1
6Chelărescu PaulRomânăColegiul Naţional „Unirea”M2
7Horváth IlkaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
zip Subiecte şi bareme „Simon Petru” 2015 (30 descărcări)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România