Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2013-2014 (ediţia a XIV-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Anca Georgiana | Română | Şcoala Gimnazială „Romulus Guga” | I |
2 | Racoti Stelian | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | II |
3 | Chiuchina Szabo Raluca | Română | Gimnaziul „Dacia” | III |
4 | Matea Augustin Ioan | Română | Şcoala Gimnazială „Europa” | M1 |
5 | Tătar Ana Sabina | Română | Şcoala Gimnazială „Europa” | M2 |
6 | Samsudean Larisa | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | M3 |
7 | Boamba Ovidiu Vasile | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | M3 |
8 | Ardelean Alexandra | Română | Şcoala Gimnazială „Romulus Guga” | MS |
9 | Borsan Alexandra | Română | Gimnaziul „Dacia” | MS |
10 | Buzan Cătălina | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | MS |
11 | Nicuşan Tudor | Română | Şcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” | MS |
12 | Crisan Ioana | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | MS |
13 | Hintea Paula | Română | Gimnaziul „Mihai Viteazul” | MS |
14 | Haţegan Vlad | Română | Şcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş | MS |
15 | Ludescher Júlia | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | MS |
16 | Pop Dragoş Mircea | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | MS |
17 | Sîrb Ilinca | Română | Şcoala Gimnazială „Europa” | MS |
18 | Sita Paul Ionuţ | Română | Şcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni | MS |
19 | Kotirlan Agnes | Maghiară | Şcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” | MS |
20 | Kiss Pal Levente | Maghiară | Liceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin | - |
21 | Moki Zoltán | Maghiară | Şcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” | - |
22 | Tătar Iarina | Română | Şcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş | - |
23 | Jenei Cezara | Română | Liceul Vocaţional de Artă | - |
24 | Besenyei Dorottya | Maghiară | Gimnaziul „George Coşbuc” | - |
25 | Kelemen Borostyán Katalin | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
26 | Popa Carla | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
27 | Bologa Andrei | Română | Şcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş | - |
28 | Chelărescu Mara | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
29 | Găurean Andrei | Română | Şcoala Gimnazială Crăieşti | - |
30 | Nemes Magda | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
31 | David Andrei Rolland | Română | Sc. Gimn. „Florea Bogdan” - Reghin | - |
32 | Rus Stefania | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
33 | Veres Hanrietta | Maghiară | Gimnaziul „George Coşbuc” | - |
34 | Béres Vince | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
35 | Pápai Csaba Zsolt | Maghiară | Liceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin | - |
36 | Crişan Mihai | Română | Gimnaziul „Florea Bogdan” - Reghin | - |
37 | Fanja Tudor | Română | Şcoala Gimnazială „Romulus Guga” | - |
38 | Roşca Sonia | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
39 | Ruta Andreea | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
40 | Greab Andrei Sorin | Română | Şcoala Gimnazială Crăieşti | - |
41 | Oltean Alexandra | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
42 | Golianu Alexandra Luisa | Română | Şcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni | - |
43 | Kacsó-Bodó Balázs Hunor | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
44 | Kovács Brigitta | Maghiară | Şcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş | - |
45 | Câmpean Alexandra | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
46 | Hatházi Antónia Rebeka | Maghiară | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
47 | Hoţoi Sabina | Română | Liceul Vocaţional de Artă | - |
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Oprea Tereza | Română | Gimnaziul „Mihai Viteazul” | I |
2 | Racheriu Nicolae | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | I |
3 | Florea Ciprian | Română | Gimnaziul „George Coşbuc” | I |
4 | Cămărăşan Ana | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | II |
5 | Cojocaru Vicentiu | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | III |
6 | Lăcătuş Carla | Română | Gimnaziul „Dacia” | M1 |
7 | Huciu Iris | Română | Gimnaziul „Dacia” | M1 |
8 | Ceontea Vlad Calin | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | M1 |
9 | Horga Miruna | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | M2 |
10 | Lăcătuş Arpad Alex | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | M3 |
11 | Popa Răzvan | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | MS |
12 | Bentea Bogdan | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | MS |
13 | Marcu Horea | Română | Gimnaziul „George Coşbuc” | MS |
14 | Sîrbu Vlad | Română | Şcoala Gimnazială „Europa” | MS |
15 | Urzică Teodora | Română | Şcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” | MS |
16 | Colceriu Carmen | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | MS |
17 | Kántor Andrea | Maghiară | Liceul Vocaţional de Artă | MS |
18 | Szabó Dóra | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | MS |
19 | Oprea Florin | Română | Grup Şcolar „A. Maior” | - |
20 | Simon Zsuzsanna | Maghiară | Liceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin | - |
21 | Cătană Bogdan | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
22 | Boantă Adrian Daniel | Română | Şcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni | - |
23 | Oniţă Andrei | Română | Şcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş | - |
24 | Pastia Ilinca | Română | Şcoala Gimnazială „Romulus Guga” | - |
25 | Poptămaş Vlad Iulian | Română | Şcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni | - |
26 | Szegedi Zsolt | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
27 | Tomuţ Nicuşor | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | - |
28 | Szekernyés Péter | Maghiară | Şcoala Gimnazială „Europa” | - |
29 | Lőrinczi Mátyás | Maghiară | Şcoala Gimnazială „Europa” | - |
30 | Romanti Ioana | Română | Gimnaziul „Florea Bogdan” - Reghin | - |
31 | Oroian David | Română | Şcoala Gimnazială „Europa” | - |
32 | Poptămaş Iulia Maria | Română | Şcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni | - |
33 | Astăluş Adrian | Română | Şcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş | - |
34 | Bucur Denis | Română | Şcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş | - |
35 | Mireştean Darius | Română | Şcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş | - |
36 | Iuşan Alessandra | Română | Şcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” | - |
37 | Lazăr Roxana Ioana | Română | Şcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni | - |
38 | Bărdăşan Andreea | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
39 | Farkas Bence | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
40 | Păcurari Lorena | Română | Şcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş | - |
41 | Şipoş Darius | Română | Şcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş | - |
42 | Cozoş Emil | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
43 | Luca Anda | Română | Şcoala Gimnazială „Florea Bogdan” - Reghin | - |
44 | Keresztes Béla | Maghiară | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
45 | Dumbravă Denisa Viorica | Română | Şcoala Gimnazială „Serafim Duicu” | - |
46 | Gherman Adriana | Română | Şcoala Gimnazilă „Serafim Duicu” | - |
47 | Hodean Raul | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | - |
48 | Szathmáry Andor | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
49 | Tőkés Bence | Maghiară | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
50 | Man Marian Sorin | Română | Şcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni | - |
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Purcar David | Română | Şcoala Gimnazială „Omega” | I |
2 | Peţan Paul | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | II |
3 | Macean Marius | Română | Gimnaziul „Dacia” | III |
4 | Vlasiu Flavius | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | M1 |
5 | Vasiliu Dragoş | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | M2 |
6 | Şomfălean Denis | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | M3 |
7 | Belegan David | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | MS |
8 | Bîndilă Adrian | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | Ms |
9 | Borşan Radu | Română | Gimnaziul „Dacia” | MS |
10 | Micliuc Daniel | Română | Şcoala Gimnazială „Dr. Bernády György” | MS |
11 | Popa-Müller Viktor Dávid | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | MS |
12 | Stoica Tudor | Română | Gimnaziul „Dacia” | MS |
13 | Chiorean Cristian | Română | Şcoala Gimnazială „Serafim Duicu” | - |
14 | Man Vladimir | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
15 | Pilca Tudor | Română | Gimnaziul „Miruna” - Reghin | - |
16 | Pîrvu Alexandra | Română | Liceul Vocaţional de Artă | - |
17 | Damo Ferencz | Maghiară | Şcoala Gimnazială „Romulus Guga” | - |
18 | Grama Bianca | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
19 | Hancu Serafim Rafael | Română | Şcoala Gimnazială „Serafim Duicu” | - |
20 | Holom Carla Diana | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
21 | Ferenz Dániel | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
22 | Văsieşiu Victor | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
23 | Chirteş Denisa Artemisa | Română | Şcoala Gimnazială „Serafim Duicu” | - |
24 | Forró-Bathó Ákos | Maghiară | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
25 | Hincs Anita | Maghiară | Şcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” | - |
26 | Szász Emőke | Maghiară | Şcoala Gimnazială „Europa” | - |
27 | Sakhen Anna | Română | Şcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş | - |
28 | Bozdog Mara | Română | Şcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin | - |
29 | Gînţă Andrei | Română | Şcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” | - |
30 | Belean Mara | Română | Şcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş | - |
31 | Erős Gergely | Maghiară | Liceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin | - |
32 | Ilovan Ilinca | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
33 | Nyulas Miklos | Maghiară | Şcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” | - |
34 | Kovács Hanna | Maghiară | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
35 | Bologa Maria | Maghiară | Şcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş | - |
36 | Bujáki Eszter | Maghiară | Şcoala Gimnazială „Europa” | - |
37 | Târnăvean Ilinca Ioana | Română | Şcoala Gimnazială „Dr. Bernády György” | - |
38 | Bálint-Szentendrei Lehel | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
39 | Béres Gergő | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Tenie Anda | Română | Şcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” | I |
2 | Hilbert Denis | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | II |
3 | Mircea Dan | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | III |
4 | Constantea Theodor | Română | Şcoala Gimnazială „Serafim Duicu” | M1 |
5 | Hădărean Estera | Română | Gimnaziul „Mihai Viteazul” | M1 |
6 | Roman Tudor | Română | Gimnaziul „Dacia” | M1 |
7 | Tomuţ Voicu | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | M1 |
8 | Blaga Bogdan | Română | Şcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” | M2 |
9 | Mailat Ionuţ | Română | Şcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” | M2 |
10 | Moş Daniela | Română | Gimnaziul „Dacia” | M2 |
11 | Suciaghi Bodan | Română | Gimnaziul „Mihai Viteazul” | M2 |
12 | Toma Daniel | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | M2 |
13 | Sâmpălean Ovidiu | Română | Şcoala Gimnazială „Omega” | M3 |
14 | Dordea Vlad | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | M3 |
15 | Furnea Diana Maria | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
16 | Bor Andreea | Română | Şcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin | - |
17 | Moga Radu | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | - |
18 | Szakács Zoltán | Maghiară | Şcoala Gimnazială „Romulus Guga” | - |
19 | Crăciun Bianca | Română | Şcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş | - |
20 | Nedelcu Tudor Serban | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
21 | Tocaciu Valeria | Română | Şcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş | - |
22 | Burján Eszter | Maghiară | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
23 | Fărcaş Maria | Română | Şcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin | - |
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Buna Mărginean Alex | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | I |
2 | Oprea Maria | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | II |
3 | Nicuşan Andrei | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | III |
4 | Băjan Vlad | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | M1 |
5 | Szabó Ágnes | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | M1 |
6 | Pantea Călin Marius Ionut | Română | Liceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin | M2 |
7 | Péterfi Orsolya | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | M2 |
8 | Toşa Andrei | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | M3 |
9 | Tomolea Anamaria | Română | Liceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin | - |
10 | Balmoş Teodora | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
11 | Harhoi Radu | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
12 | Lazăr Alex | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
13 | Antal Krisztina | Maghiară | Liceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin | - |
14 | Pop Dan | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Georgescu Sabina | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | I |
2 | Sabău Vlad | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | II |
3 | Florea Cătălin | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | III |
4 | Olteán-Péter Boróka | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
5 | Stuparu Georgiana | Română | Liceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin | - |
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Avram Diana | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | I |
2 | Serban Stefana | Română | Liceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin | II |
3 | Pál Tamás | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | III |
4 | Mureşan Raul | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | M1 |
5 | Nagy Dániel | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | M2 |
6 | Maftei Stefan | Română | Colegiul Naţional „M. Eliade” - Şighişoara | - |
7 | Panoschi Ioana | Română | Colegiul Naţional „M. Eliade” - Şighişoara | - |
8 | Tucă Patricia | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Mihaly Vlad | Română | Colegiul Naţional „M. Eliade” - Şighişoara | I |
2 | Covaci Rareş | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | II |
3 | Buta Rareş | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | III |
4 | Magdó Dorottya | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
5 | Cernat Diana | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
6 | Csegyi Gergely | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
7 | Man Cristian | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
8 | Pop Ioana | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
9 | Bloj Roxana | Română | Liceul Tehnologic „Ioan Bojor” - Reghin | - |
10 | Moldovan Răzvan | Română | Liceul Tehnologic „Ioan Bojor” - Reghin | - |
M E CMinisterul Educaţiei
Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România