sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Concursul „Simon Petru” 2014

Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2013-2014 (ediţia a XIV-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.

Clasa a V-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Anca GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”I
2Racoti StelianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
3Chiuchina Szabo RalucaRomânăGimnaziul „Dacia”III
4Matea Augustin IoanRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”M1
5Tătar Ana SabinaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”M2
6Samsudean LarisaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M3
7Boamba Ovidiu VasileRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M3
8Ardelean AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”MS
9Borsan AlexandraRomânăGimnaziul „Dacia”MS
10Buzan CătălinaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”MS
11Nicuşan TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
12Crisan IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
13Hintea PaulaRomânăGimnaziul „Mihai Viteazul”MS
14Haţegan VladRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - LuduşMS
15Ludescher JúliaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
16Pop Dragoş MirceaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”MS
17Sîrb IlincaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
18Sita Paul IonuţRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - UngheniMS
19Kotirlan AgnesMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
20Kiss Pal LeventeMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
21Moki ZoltánMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
22Tătar IarinaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
23Jenei CezaraRomânăLiceul Vocaţional de Artă-
24Besenyei DorottyaMaghiarăGimnaziul „George Coşbuc”-
25Kelemen Borostyán KatalinMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
26Popa CarlaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
27Bologa AndreiRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş-
28Chelărescu MaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
29Găurean AndreiRomânăŞcoala Gimnazială Crăieşti-
30Nemes MagdaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
31David Andrei RollandRomânăSc. Gimn. „Florea Bogdan” - Reghin-
32Rus StefaniaRomânăGimnaziul „Dacia”-
33Veres HanriettaMaghiarăGimnaziul „George Coşbuc”-
34Béres VinceMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”-
35Pápai Csaba ZsoltMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
36Crişan MihaiRomânăGimnaziul „Florea Bogdan” - Reghin-
37Fanja TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
38Roşca SoniaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
39Ruta AndreeaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
40Greab Andrei SorinRomânăŞcoala Gimnazială Crăieşti-
41Oltean AlexandraRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
42Golianu Alexandra LuisaRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni-
43Kacsó-Bodó Balázs HunorMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”-
44Kovács BrigittaMaghiarăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
45Câmpean AlexandraRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
46Hatházi Antónia RebekaMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
47Hoţoi SabinaRomânăLiceul Vocaţional de Artă-

Clasa a VI-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Oprea TerezaRomânăGimnaziul „Mihai Viteazul”I
2Racheriu NicolaeRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
3Florea CiprianRomânăGimnaziul „George Coşbuc”I
4Cămărăşan AnaRomânăColegiul Naţional „Unirea”II
5Cojocaru VicentiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”III
6Lăcătuş CarlaRomânăGimnaziul „Dacia”M1
7Huciu IrisRomână Gimnaziul „Dacia”M1
8Ceontea Vlad CalinRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”M1
9Horga MirunaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M2
10Lăcătuş Arpad AlexRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M3
11Popa RăzvanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
12Bentea BogdanRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
13Marcu HoreaRomânăGimnaziul „George Coşbuc”MS
14Sîrbu VladRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
15Urzică TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
16Colceriu CarmenRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
17Kántor AndreaMaghiarăLiceul Vocaţional de ArtăMS
18Szabó DóraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
19Oprea FlorinRomânăGrup Şcolar „A. Maior”-
20Simon ZsuzsannaMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
21Cătană BogdanRomânăGimnaziul „Dacia”-
22Boantă Adrian DanielRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni-
23Oniţă AndreiRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş-
24Pastia IlincaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
25Poptămaş Vlad IulianRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni-
26Szegedi ZsoltMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”-
27Tomuţ NicuşorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
28Szekernyés PéterMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”-
29Lőrinczi MátyásMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”-
30Romanti IoanaRomânăGimnaziul „Florea Bogdan” - Reghin-
31Oroian DavidRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”-
32Poptămaş Iulia MariaRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni-
33Astăluş AdrianRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş-
34Bucur DenisRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
35Mireştean DariusRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
36Iuşan AlessandraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
37Lazăr Roxana IoanaRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni-
38Bărdăşan AndreeaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
39Farkas BenceMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
40Păcurari LorenaRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş-
41Şipoş DariusRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
42Cozoş EmilRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
43Luca AndaRomânăŞcoala Gimnazială „Florea Bogdan” - Reghin-
44Keresztes BélaMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
45Dumbravă Denisa VioricaRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”-
46Gherman AdrianaRomânăŞcoala Gimnazilă „Serafim Duicu”-
47Hodean RaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
48Szathmáry AndorMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”-
49Tőkés BenceMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
50Man Marian SorinRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni-

Clasa a VII-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Purcar DavidRomânăŞcoala Gimnazială „Omega”I
2Peţan PaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
3Macean MariusRomânăGimnaziul „Dacia”III
4Vlasiu FlaviusRomânăColegiul Naţional „Unirea”M1
5Vasiliu DragoşRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”M2
6Şomfălean DenisRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”M3
7Belegan DavidRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
8Bîndilă AdrianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”Ms
9Borşan RaduRomânăGimnaziul „Dacia”MS
10Micliuc DanielRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”MS
11Popa-Müller Viktor DávidMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
12Stoica TudorRomânăGimnaziul „Dacia”MS
13Chiorean CristianRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”-
14Man VladimirRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
15Pilca TudorRomânăGimnaziul „Miruna” - Reghin-
16Pîrvu AlexandraRomânăLiceul Vocaţional de Artă-
17Damo FerenczMaghiarăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
18Grama BiancaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
19Hancu Serafim RafaelRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”-
20Holom Carla DianaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
21Ferenz DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
22Văsieşiu VictorRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
23Chirteş Denisa ArtemisaRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”-
24Forró-Bathó ÁkosMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
25Hincs AnitaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
26Szász EmőkeMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”-
27Sakhen AnnaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
28Bozdog MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
29Gînţă AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
30Belean MaraRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
31Erős GergelyMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
32Ilovan IlincaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
33Nyulas MiklosMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
34Kovács HannaMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
35Bologa MariaMaghiarăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş-
36Bujáki EszterMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”-
37Târnăvean Ilinca IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
38Bálint-Szentendrei LehelMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”-
39Béres GergőMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”-

Clasa a VIII-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Tenie AndaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”I
2Hilbert DenisRomânăColegiul Naţional „Unirea”II
3Mircea DanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
4Constantea TheodorRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”M1
5Hădărean EsteraRomânăGimnaziul „Mihai Viteazul”M1
6Roman TudorRomânăGimnaziul „Dacia”M1
7Tomuţ VoicuRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M1
8Blaga BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”M2
9Mailat IonuţRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”M2
10Moş DanielaRomânăGimnaziul „Dacia”M2
11Suciaghi BodanRomânăGimnaziul „Mihai Viteazul”M2
12Toma DanielRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”M2
13Sâmpălean OvidiuRomânăŞcoala Gimnazială „Omega”M3
14Dordea VladRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M3
15Furnea Diana MariaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
16Bor AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
17Moga RaduRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
18Szakács ZoltánMaghiarăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
19Crăciun BiancaRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş-
20Nedelcu Tudor SerbanRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
21Tocaciu ValeriaRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş-
22Burján EszterMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
23Fărcaş MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-

Clasa a IX-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Buna Mărginean AlexRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
2Oprea MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
3Nicuşan AndreiRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
4Băjan VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”M1
5Szabó ÁgnesMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M1
6Pantea Călin Marius IonutRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - ReghinM2
7Péterfi OrsolyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M2
8Toşa AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”M3
9Tomolea AnamariaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
10Balmoş TeodoraRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
11Harhoi RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
12Lazăr AlexRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
13Antal KrisztinaMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
14Pop DanRomânăColegiul Naţional „Unirea”-

Clasa a X-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Georgescu SabinaRomânăColegiul Naţional „Unirea”I
2Sabău VladRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
3Florea CătălinRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
4Olteán-Péter BorókaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
5Stuparu GeorgianaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-

Clasa a XI-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Avram DianaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
2Serban StefanaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - ReghinII
3Pál TamásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”III
4Mureşan RaulRomânăColegiul Naţional „Unirea”M1
5Nagy DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M2
6Maftei StefanRomânăColegiul Naţional „M. Eliade” - Şighişoara-
7Panoschi IoanaRomânăColegiul Naţional „M. Eliade” - Şighişoara-
8Tucă PatriciaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-

Clasa a XII-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Mihaly VladRomânăColegiul Naţional „M. Eliade” - ŞighişoaraI
2Covaci RareşRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
3Buta RareşRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
4Magdó DorottyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
5Cernat DianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
6Csegyi GergelyMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
7Man CristianRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
8Pop IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
9Bloj RoxanaRomânăLiceul Tehnologic „Ioan Bojor” - Reghin-
10Moldovan RăzvanRomânăLiceul Tehnologic „Ioan Bojor” - Reghin-
zip Subiecte şi bareme „Simon Petru” 2014 (31 descărcări)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România